Печерський суд Києва вирішив залишити без розгляду клопотання Офісу генерального прокурора про обрання запобіжного заходу п'ятому президенту Петру Порошенку. Нагадаємо, йдеться про справу щодо начебто незаконного призначення Сергія Семочка першим заступником керівника Служби зовнішньої розвідки, в якому фігурує й Порошенко.

Відповідне рішення оголосив суддя на засіданні суду, передає кореспондентка hromadske.

«Клопотання слідчого... щодо Порошенка залишити без розгляду», — оголосив на засідання слідчий суддя Печерського райсуду Києва Сергій Вовк.

Нагадаємо, прокуратура клопотала про обрання Порошенку запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання.

Раніше адвокат Порошенка Ілля Новиков заявляв, що слідство у справі Порошенка вже завершене, хоча раніше й оголошували про його продовження до 10 жовтня включно.

Завершення слідства також означає, що п’ятому президенту вже не обиратимуть запобіжний захід. Про це раніше оголосив прокурор під час слухання справи в Печерському суді Києва.

Нагадаємо, 10 червня Державне бюро розслідувань вручило підозру Порошенку у справі про призначення заступника керівника Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка. Сталося це тоді, коли він прийшов на допит у ДБР.

Натомість представник Офісу генпрокурора, який не представився, хотів вручити підозру. Порошенко та його захисники називають такі дії незаконними, посилаючись на те, що повідомляти про підозру депутату має генеральний прокурор.

А ось генеральна прокурорка Венедіктова переконує, що вона має всі законні підстави доручити іншим прокурорам здійснити письмове повідомлення про підозру. За її словами, це передбачено частиною 2 статті 481 Кримінального процесуального кодексу.

18 червня Петру Порошенку мали обирати запобіжний захід. Прокуратура спершу просила про арешт з правом застави у 10 млн грн, а потім — особисте зобов'язання. Згодом засідання суду перенесли на 1 липня, а потім зробили перерву до 8 липня.

Поділитись: