УКРАЇНА

Суд відмовив адвокатам обвинуваченого у викраденні учасників Євромайдану у відводі судді

6 червня, 2018 12:54
УКРАЇНА/Суд відмовив адвокатам обвинуваченого у викраденні учасників Євромайдану у відводі судді
Зберегти
Вигляд
Дарницький суд не задовольнив клопотання адвокатки обвинуваченого у викраденні та катуванні учасників Євромайдану Юрія Крисіна Тетяни Гнатюк щодо відводу судді Любов Леонтюк.

Дарницький суд не задовольнив клопотання адвокатки обвинуваченого у викраденні та катуванні учасників Євромайдану Юрія Крисіна Тетяни Гнатюк щодо відводу судді Любов Леонтюк.

Як повідомляє із зали суду кореспондентка Громадського, сторона захисту апелювала тим, що суддя неналежним чином повідомляла захисників про заплановані судові засідання у справі, а тому вважає обгрунтованою трьохразову відсутність захисників у суді.

Також адвокат у клопотанні просила передати справу до Шевченківського суду.

Прокуратура ж зазначила, що усі три адвокати були завчасно повідомлені про розклад засідань, вони ставили свій підпис у відповідному документі.

Також їм на адресу проживання та роботи направлялися повідомлення про місце та час засідань, а отже на думку прокуратури вони свідомо не приходили, сподіваючись, що їх підзахисного відпустять 29 травня з під варти.

До того ж адвокат Юрія Крисіна Ігор Василенко 31 травня зазначив, що вони з колегами домовляються про те, хто буде присутній на засіданні, а хто ні.

Заслухавши всі сторони суд відмовив у задоволенні клопотання. Наступне засідання відбудеться 8 червня за головуючої судді Любов Леонтюк.

Нагадаємо, 4 червня адвокати обвинуваченого у викраденні майданівців Крисіна оголосили відвід судді

29 березня 2018 року Дарницький райсуд Києва заарештував Юрія Крисіна на 2 місяці. Обвинувачуваними у цій справі проходять двоє осіб — Юрій Крисін та Сергій Чемес.

Крисіну інкримінують 4 злочини передбачені статтями 27 (підбурювання та пособництво у вчиненні злочину), 146 (незаконне позбавлення волі, викрадення людини вчинене з корисливих мотивів, щодо двох чи більше осіб або за попередньою змовою групою осіб, або способом небезпечним для життя та здоров'я потерпілого, або таке, що супроводжувалося заподіянням йому фізичних страждань, або із застосуванням зброї), 127 (катування з метою примусити потерпілого чи іншу особу вчинити дії, що суперечать їх волі, вчинене повторно або за попередньою змовою  групою осіб, або з мотивів расової, національної чи релігійної нетерпимості), 296 (хуліганство вчинене групою осіб), 340 (незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів, демонстрацій).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Шкаф»: Як фігурант справи «тітушок» уникнув СІЗО​

Крисін також є фігурантом справи про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія, яке сталось у період Євромайдану, в ніч на 19 лютого 2014 року поруч із Софійською площею в Києві. Сам Крисін визнає свою провину в побитті Веремія. Відео, як журналіста б’ють битою, доступне в інтернеті.

За цей час він став фігурантом і інших справ, зокрема, справи про напад на автозаправну станцію «Народна АЗС» у Києві в районі аеропорту «Жуляни» 5 травня 2016 року.

15 березня Крисін не з'явився на суд через «можливу загрозу своєму життю», суд задовольнив клопотання адвокатів щодо взяття Крисіна під охорону. 21 травня 2018-го суд дозволив Крисіну брати участь у засіданнях у режимі відеоконференції.

Пов`язані новини