Водій автомобіля, від наїзду якого загинув Сергій Дідич, Леонід Бібік
Фото:

Архів Громадського

Печерський райсуд Києва відпустив під особисте зобов’язання активіста Майдану Леоніда Бібіка, якого обвинувачують у збитті на смерть іншого майданівця — «свободівця» Сергія Дідича.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського із залу суду.

Прокуратура просила суд взяти під варту Бібіка, але суддя Олег Білоцерківець не задовільнив це клопотання і обрав запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

Суд над Леонідом Бібіком тривав з 2015 року. У 2016 році він був звільнений за законом про амністію. За скаргою потерпілих Апеляційний суд скасував таке рішення і повернув справу до суду першої інстанції. До травня 2018 року Бібік відвідував засідання, згодом попросив змінити захисника і зник.

У серпні минулого року прокуратура клопотала про примусовий привід чоловіка, суд дав дозвіл, однак впродовж 6 місяців правоохоронцям не вдалось знайти чоловіка. Його оголосили у розшук. За місцем реєстрації Бібіка сказали, що він виїхав у невідомому напрямку. У березні 2019 року суд дав повторний дозвіл на затримання та привід Бібіка.

25 липня Бібіка затримали та привезли до Печерського суду для обрання запобіжного заходу. Втім, через завантаженість судді засідання перенесли на 30 липня.

18 лютого 2014 року Леонід Бібік знаходився біля Маріїнського парку. Намагаючись вирватися з оточення силовиків, він побачив кинутий із відчиненими дверима «ГАЗ» та вирішив сісти за кермо, щоби «прорвати стрій ВВ, «Беркуту» і виїхати на Інститутську». Уже на зворотному шляху, у Кріпосному провулку, він збив «беркутівця», який дістав перелом ноги, а за ним — активіста Сергія Дідича на смерть. 

Поділитись: