Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною постанову Кабінету міністрів, яка наділяє уряд, як головного акціонера Нафтогазу, повноваженнями призначати та звільняти його голову.

Про це повідомляє «Економічна правда» з посиланням на текст ухвали суду, яким володіє редакція.

Таким чином суд зупинив дію урядової постанови, ухваленої напередодні рішення про продовження контракту з головою Нафтогазу Андрієм Коболєвим.

Нагадаємо, що тоді прем'єр-міністр України Володимир Гройсман відмовлявся продовжувати контракт з Коболєвим через зрив плану з нарощення видобутку газу та через високі премії, які отримало керівництво Нафтогазу після виграшу у Стокгольмському арбітражі.

Цією постановою уряд забрав повноваження призначати та звільняти керівництво Нафтогазу у його незалежної наглядової ради.

6 березня під час засідання уряду прем’єр-міністр України заявив, що уряд оголосить новий конкурс на голову правління Нафтогазу. Сам Коболєв заявив, що таке рішення уряду не відповідає чинному законодавству.

20 березня уряд продовжив контракт з Коболєвим ще на рік, однак значно звузив повноваження наглядової ради компанії.

Зазначимо, що наразі правління Нафтогазу активно судиться з Росією та Газпромом щодо стягнення з них компенсації за рішеннями Стокгольмського та Гаазького арбітражів. Зокрема, чинне правління компанії виграло арбітражі у суперечці з Газпромом про газові контракти, укладені 2009 року, а також арбітраж щодо втрати своїх активів внаслідок анексії Криму.

Гройсман заявляв, що уряд перегляне питання оплати праці керівництва Нафтогазу.

Нагадаємо, що Нафтогаз — газовий монополіст на ринку України, який відповідає за видобуток, імпорт та постачання газу. В рамках європейських вимог, компанію мають трансформувати та розділити на дві компанії, одна з яких буде відповідальною за всю газотранспортну систему України.

Нагадаємо, Нафтогаз оголосив про виплату 41 співробітнику $46 млн премії за перемогу у Стокгольмському арбітражі. Сума, яку компанія вирішила виплатити своїм співробітникам, складає 1% від суми виграшу в арбітражі (4,6 мільярда доларів) та складе 46,3 мільйона доларів. При цьому преміювати вирішили 41 особу, яка «прямо чи опосередковано внесла значний вклад у досягнення результату».

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман направив листа наглядовій раді Нафтогазу через мільйонні премії. «Я стурбований таким рішенням, тому направив офіційного листа до наглядової ради Нафтогазу, щоб вони переглянули це рішення», — повідомляв Гройсман.

Перевіркою премій зайнялася Рахункова палата. Пізніше уряд заборонив виплачувати премії держслужбовцям.

Поділитись: