Окружний суд у Токіо визнав невинними трьох екскерівників Tokyo Electric Power Company (TEPCO), яка є оператором і власником АЕС «Фукусіма-1», у справі про аварію на станції.

Про це повідомило NHK.

Голову TEPCO Цунехісе Кацумато, а також віцепрезидентів компанії Ічіро Такегура та Еймо Муто звинувачували у злочинній недбалості: вони нібито знали про ризик удару цунамі по станції, але не вжили належного захисту.

Прокуратура вимагала засудити керівників компанії до 5 років ув'язнення. Зазначається, що за три роки до аварії керівництво станції попередили про те, що в цьому районі можливе виникнення цунамі висотою до 16 метрів, яке може зруйнувати захисні укріплення АЕС.

Кацумато, Такегура та Муто не визнали себе винними. Суд став на сторону звинувачених і заявив, що вони не могли передбачити масивне цунамі.

У прокуратурі планують оскаржити рішення.

Аварія на АЕС «Фукусіма-1» сталася в березні 2011 року, коли в результаті удару цунамі на станції вийшли з ладу системи енергопостачання та охолодження. У результаті в трьох енергоблоках сталося розплавлення палива, яке пропекло захисні корпуси реакторів.

Понад 160 тисяч людей були змушені покинути свої домівки через радіаційну небезпеку. Під час хаосу, коли відбувалась евакуація, сотні людей загинули. Минулого року стало відомо про перший випадок смерті від радіаційного опромінення працівника атомної електростанції.

У грудні 2013 року АЕС офіційно закрили. На території станції тривають роботи з ліквідації наслідків аварії. За оцінкою японських інженерів-ядерників, на приведення об'єкта в стабільний, безпечний стан може знадобитися до 40 років.

Поділитись: