Всі українські атомні електростанції планують модернізувати до 2024 року
Державний Енергоатом підписав угоду з виробником обладнання для атомних електростанцій, компанією «Турбоатом», про проведення модернізації 15 енергоблоків чотирьох українських АЕС до 2024 року.
Про це повідомляє прес-служба Енергоатому.
Модернізація розпочнеться вже у 2020 році. Вона полягатиме у заміні та модернізації обладнання АЕС, що має підвищити ефективність роботи атомних електростанцій та збільшити обсяги виробництва електроенергії.
«Ми суттєво розширюємо нашу співпрацю в рамках програми імпортозаміщення, і це особливо важливо в нинішніх політичних умовах. Ми обговорили також довгострокову ремонтну програму — заміну тих запасних частин, які відпрацювали свій ресурс», — повідомив голова Енергоатому Юрій Недашківський.
На модернізацію АЕС планують витратити близько 6 мільярдів гривень протягом наступних 5 років.
Модернізація включатиме заміну російських деталей на АЕС та 8 конденсаторів турбін енергоблоків. Це дозволить АЕС виробляти додатково 400 мегаватів електроенергії.
Також в межах модернізації планують удосконалити циліндри турбін, що дозволить підвищити їхню потужність.
«Турбоатом» є одним з найбільших у світі заводів, що виготовляє обладнання для атомних електростанцій. Спеціалізується на виробництві парових турбін для теплових і атомних електростанцій, гідравлічних турбін для гідроелектростанцій і гідроакумулюючих електростанцій, газових турбін для теплових електростанцій.
Раніше повідомлялось, що «Турбоатом» планує постачати своє обладнання на українські АЕС та замінити російських виробників.
Нагадаємо, що на початку 2019 року в Міненергетики повідомляли, що до 2022 року в Україні має з’явитись власний завод з виробництва ядерного палива.
Раніше повідомлялось, що Україна планує скоротити обсяги закупівлі російського ядерного палива, яке використовується для роботи атомних електростанцій.
Також на урочистостях з нагоди роковин аварії на Чорнобильській АЕС президент України Петро Порошенко повідомив, що Україна відмовиться від зберігання відпрацьованого ядерного палива в Росії. У попередні роки на ці цілі щороку витрачалось близько 200 мільйонів доларів.
Також повідомлялось, що Україна купила в РФ ядерного палива на суму майже 68 мільйонів доларів. Майже 30% ядерного палива для українських АЕС закупили на шведському заводі Westinghouse, решту 70% — на російському заводі «ТВЕЛ».
Нагадаємо, що нещодавно Рівненська АЕС домовилась про постачання ядерного палива зі Сполучених Штатів.
- Поділитися: