Суд визнав незаконним наказ про реорганізацію Довженко-Центру
Господарський суд Києва визнав незаконним наказ Держкіно про реорганізацію Довженко—Центру.
Про це йдеться в повідомленні на сторінці фільмофонду.
Рішення суду вже привітало Міністерство культури та інформаційної політики України, зазначивши, що «збереження культурної спадщини — завдання кожного з нас».
Водночас на сторінці Держкіно поки ніяк не коментували подію.
Наприкінці червня Держкіно скасувало свій наказ про реорганізацію Довженко-Центру. Це сталося перед тим, як суд мав ухвалити своє рішення.
За інформацією «Суспільне Культура», під час засідання представник Держкіно наполягав, що справу варто закрити, оскільки наказ втратив чинність.
Натомість представники Довженко-Центру не погоджувалися із цим. Вони зазначили, що у наказі від 28 червня 2023-го не визначено, чому орган правління вважає, що наказ втратив чинність.
Зрештою суд постановив не задовольняти клопотання про закриття справи та визнав наказ Держкіно незаконним.
У Держкіно оголосили про намір подати апеляцію. На це є 20 днів після того, як суд видасть текст рішення з підписами.
Конфлікт між Держкіно та Довженко-Центром
У середині серпня 2022 року в Довженко-Центрі повідомили, що Держкіно видало наказ про його реорганізацію, яка де-факто означає ліквідацію фонду.
Згідно з наказом, усі фільми з колекції та майно Довженко-Центру мають перейти державній установі «Науковий центр кінематографії України». Також зі структури Центру має бути виокремлене держпідприємство «Українська анімаційна студія», якій передадуть авторські права на українську анімацію, що зараз належать Центру.
У Держкіно пояснили своє рішення збитковістю та неефективністю Довженко-Центру, що підтримує свою діяльність коштом державної дотації.
У жовтні Довженко-Центр подав у суд на Держкіно з вимогою визнати незаконним і скасувати наказ про реорганізацію. Пізніше міністр культури Олександр Ткаченко заявив, що реорганізацію Довженко-Центру в такий спосіб, у який це відбувається зараз, вирішили припинити.
- Поділитися: