Життя

Суд вкотре не зміг зачитати обвинувальний акт щодо фігуранта справ Майдану Крисіна

«РБК-Україна»
Життя/Суд вкотре не зміг зачитати обвинувальний акт щодо фігуранта справ Майдану Крисіна
Зберегти
Вигляд
Суд не зміг 14 січня продовжити слухати справу Юрія Крисіна, обвинуваченого у катуванні учасників Євромайдану, через відсутність двох адвокатів.

Під час засідання Крисін, який був на зв’язку із колонії за допомогою відеоконференції, заявив, що подав два клопотання, але не пояснив, про що йдеться в них. Згодом стало відомо, що в одному з них ідеться про відмову від послуг адвоката Ігоря Василенка.

«Я передав до суду два клопотання. Без інших двох захисників ми розпочати не зможемо засідання. Оголосити суть їх не можу. Я хочу ознайомитись з матеріалами справи, я не читав ще жодного аркуша справи», — сказав він.

Також Крисін виступив проти зачитування обвинувального акту на засіданні 14 січня.

Як повідомила суддя Олена Просалова, суд не може продовжити слухати справу — розглядати клопотання та зачитувати обвинувальний акт — за відсутності захисника.

Прокурорка Юлія Малашич наголосила, що сторона захисту зловживає своїми процесуальними правами. На її думку, захисники Крисіна «не налаштовані» на слухання справи. Малашич нагадала, що всі троє адвокатів — Тетяна Гнатюк, Ігор Василенко та Євген Солодко — не з’явилися на минуле судове засідання без пояснення причини.

У підсумку суддя призначила наступне засідання на 24 січня. Водночас адвокатка Крисіна Тетяна Гнатюк заявила, що не зможе бути присутня на ньому, бо на цю дату в неї вже призначені інші засідання.

Нагадаємо Крисіна етапували до колонії на Донеччині 8 жовтня.

За даними слідства, Юрій Крисін у часи Майдану був організатором банди «тітушок» та діяв на замовлення Армена Саркісяна та Олексія Чеботарьова.

У вересні суд відкрив касаційне провадження, за заявою адвоката Крисіна на вирок апеляційного суду щодо 5 років реального ув’язнення чоловіка.

Юрій Крисін мав відправитися до колонії на Донеччині 28 вересня, однак цей процес відтермінували нібито через погане самопочуттям.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Викрадення майданівців, вибухівка на Прорізній і вбивство Веремія: нові деталі у справі організаторів «тітушок»

За даними слідства, Юрій Крисін у часи Майдану був організатором банди «тітушок» та діяв на замовлення Армена Саркісяна та Олексія Чеботарьова. У березні 2014 року Крисіна заарештували, інкримінували умисне вбивство. Згодом його відпустили під домашній арешт, справу перекваліфікували на хуліганство, а у грудні 2017 року Шевченківський суд оголосив вирок — 4 умовних роки позбавлення волі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Три версії хвороби Крисіна

Тоді ж прокуратура та потерпілі оскаржили таке рішення в Апеляційному суді, скарги частково задовольнили. Апеляційний суд не побачив щирого каяття у діях обвинуваченого та зазначив, що суд першої інстанції не взяв до уваги свідчення інших фігурантів справ «тітушок» і засудив його до 5 років реального терміну..

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Веремія: три роки розгляду та п'ять років тюрми для Крисіна

Пов`язані новини