Суд узяв під варту банду підозрюваних у наркоторгівлі з Кривого Рогу. Їхній заробіток міг перевищувати 10 млн грн

Індустріальний районний суд Дніпра взяв під варту 13 підозрюваних членів криворізької наркобанди «Краснобалівські». Ще одного, Дмитра Вареху, відпустив під цілодобовий домашній арешт, а одного з лідерів банди — підозрюваного Євгена Бібушка на прізвисько Біба — оголосили в розшук.
Про це повідомляє hromadske із зали суду.
За версією слідства, Євген Бібушко «Біба» не пізніше ніж у 2020 році створив та очолив злочинну організацію, до якої увійшли ще 13 людей. Після цього вони організували у Кривому Розі стійку ієрархічну групу, яка виготовляла, зберігала та продавала наркотики, вважають правоохоронці.
Слідчі з'ясували, що у групі були керівник, координатори постачання наркотиків, куратори збувачів і самі розповсюджувачі. Загальний прибуток становив приблизно 11 мільйонів гривень щомісяця.
Під час документування ймовірних наркодилерів поліцейські залучили підставного агента «Іванова», який придбав наркотики. В автівці Бібушка вони встановили прослуховування. Це, зокрема, дало змогу зафіксувати розмову останнього з іншими членами групи, яким він давав вказівки під час особистих зустрічей.
Окрім цього, поліцейські слухали телефонні розмови, під час яких зловмисники отримували замовлення. Також правоохоронці здійснили експертизи, які встановили, що наркотики, збуті підставним людям, були саме метамфетаміном.
Прокурори просили взяти підозрюваних під варту, наголошуючи на ризиках утечі фігурантів, переховування, тиску на інших представників групи, свідків їхньої діяльності, знищення або спотворення речових доказів.
Також прокурори, посилаючись на майновий стан підозрюваних, які офіційно ніде не працюють, просили не визначати для них заставу.
Що кажуть підозрювані та їхні захисники?
Більшість підозрюваних на момент затримання не працювали офіційно, до цього дехто працював різноробом. Вареха зазначив, що працює з дому, виготовляє металоконструкції на замовлення.
Частина з них заперечувала свою причетність до угруповання, а деякі підтвердили, що мали стосунок до збуту й самі вживали наркотики. Усі просили не арештовувати їх. Адвокати просили не обирати жодного запобіжного заходу або встановити суму застави.
Зрештою судді обрали для всіх арешт без права внесення застави. Окрім Дмитра Варехи, який, за даними слідства, був одним із наближених до Євгена Бібушка. Саме його розмова з «Бібою» в автомобілі фігурує у матеріалах слідства. Варесі суд залишив запобіжний захід у формі домашнього арешту, який обрали йому в попередньому епізоді щодо вирощування конопель.
Зазначимо, що суддя Геннадій Кухтін, який розглядав кілька клопотань щодо «Краснобалівських», не допустив нас до судового засідання. Він пояснив це «таємницею слідства та карантинними обмеженнями». Інші четверо суддів не забороняли ЗМІ бути присутніми на засіданнях.
Чи є інші фігуранти?
Як нам повідомили у правоохоронних органах, слідство наразі не завершене і встановлюються інші ймовірні учасники. У клопотанні прокуратури йдеться про ще кількох імовірних членів групи — Геннадія Крикуна, Сергія Бражніка, Данила Кривенка. Окрім цього, за даними наших джерел серед колишніх та нинішніх правоохоронців, до групи свого часу мали стосунок В’ячеслав і Денис Лисакови. Останній нам заявляв, що звинувачення — «це вигадки конкурентів».
Наркобізнес у Кривому Розі
У місті діють кілька груп, які ділять територію між собою. Серед них — «Краснобалівські», «Мамедівські», люди ромської національності, «Двадцятівські».
Деталі про наркобізнес у Кривому Розі, наскільки це прибутково й до чого тут колишні правоохоронці, читайте в нашому матеріалі Операція «Трафік». Хто і як побудував у Кривому Розі потужний наркобізнес і до чого тут колишні поліцейські.
Боротьба з наркоторгівлею
У листопаді в Україні запрацював чат-бот від патрульної поліції, який викриває збут наркотиків. Там можна анонімно сповістити про знайдені заборонені речовини та виявлених людей, які їх залишили, так званих закладників.
Щоб залишити заявку про можливе місце закладки чи «закладника», достатньо відкрити програму, зайти в чат-бот, вказати свій населений пункт і адресу, де побачили порушення.
А в грудні 2020-го Верховна Рада погодила зміни до Кримінального процесуального кодексу, які дозволять суддям не визначати розмір застави у провадженнях щодо наркозлочинів. Раніше така практика застосовувалася лише до особливо тяжких злочинів проти життя та здоров’я людини, зокрема — до вбивств.
- Поділитися: