Суд, який визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку, розгляне питання про звільнення заступниці голови НБУ
Окружний адміністративний суд Києва розгляне позов народного депутата від партії «Народний Фронт» Юрія Савчука проти голови Національного банку України, у якому позивач вимагає звільнити заступницю голови НБУ Катерину Рожкову.
Про це повідомляє прес-служба суду.
«Позивач просить суд визнати протиправними дії першого заступника голови НБУ Катерини Рожкової щодо незаконного сприяння третім особам у сфері валютного регулювання і нагляду та зобов’язати її утриматись від таких дій. Серед інших вимог позову — визнати протиправною бездіяльність голови НБУ Якова Смолія та ради НБУ щодо не вчинення дій по звільненню Рожкової та зобов’язати їх це зробити», — йдеться у повідомленні суду.
У якості забезпечення позову, депутат подав до суду заяву, у якій просить відсторонити Рожкову від засідань у Національному банку та роботи в установі.
Наразі суд вирішує, чи є підстави для задоволення цієї заяви позивача та відкриття провадження у цій справі.
Нагадаємо, що раніше колишній власник ПриватБанку Ігор Коломойський закликав голову Нацбанку Якова Смолія «вигнати» Катерину Рожкову з Нацбанку.
«Її треба було посадити ще до ПриватБанку. Щоб ви розуміли, ми з нею у прекрасних відносинах», — заявив Коломойський.
Під час націоналізації ПриватБанку Катерина Рожкова часто заявляла, що колишні власники вивели з ПриватБанку понад 5 мільярдів доларів. Після цього в НБУ ініціювали розслідування міжнародної аудиторської компанії, яка довела цей факт.
«Я вважаю, що вона перетнула межу десь після націоналізації, коли почала виходити з критикою, що грабували (ПриватБанк — ред.). Давайте спершу подивимось на її героїчне минуле і потім будемо говорити про грабунок», — додав Коломойський.
Нагадаємо, що після націоналізації ПриватБанку НБУ замовило дослідження міжнародної аудиторської компанії Kroll. Kroll за результатами аудиту повідомила, що колишні менеджери ПриватБанку вивели понад 5,5 мільярдів доларів. Кредити, які видавав ПриватБанк юридичним особам, використовувались для придбання активів та фінансування бізнесу екс-акціонерів та груп пов’язаних з ними осіб в Україні та за кордоном. Схема діяла близько 10 років.
- Поділитися: