Колишній власник ПриватБанку Ігор Коломойський повідомив, що підтримує ідею продовження виконання Яковом Смолієм повноважень голови Національного банку України. Водночас він закликав звільнити заступницю Смолія Катерину Рожкову.

Про це Коломойський повідомив в інтерв’ю «РБК-Україна».

На питання журналіста про те, чи підтримує він думку про те, що Смолій має залишитися головою НБУ, Коломойський відповів: «А чому ні? Нехай залишається. Рожкову нехай вижене».

За словами Коломойського, Катерина Рожкова «заплямувала себе».

«Її треба було посадити ще до ПриватБанку. Щоб ви розуміли, ми з нею у прекрасних відносинах», — заявив Коломойський.

Під час націоналізації ПриватБанку Катерина Рожкова часто заявляла, що колишні власники вивели з ПриватБанку понад 5 мільярдів доларів. Після цього в НБУ ініціювали розслідування міжнародної аудиторської компанії, яку довело цей факт.

«Я вважаю, що вона перетнула межу десь після націоналізації, коли почала виходити з критикою, що грабували (ПриватБанк — ред.). Давайте спершу подивимось на її героїчне минуле і потім будемо говорити про грабунок», — додав Коломойський.

Нагадаємо, що після націоналізації ПриватБанку НБУ замовило дослідження міжнародної аудиторської компанії Kroll. Kroll за результатами аудиту повідомила, що колишні менеджери ПриватБанку вивели понад 5,5 мільярдів доларів. Кредити, які видавав ПриватБанк юридичним особам, використовувались для придбання активів та фінансування бізнесу екс-акціонерів та груп пов’язаних з ними осіб в Україні та за кордоном. Схема діяла близько 10 років.

Раніше у штабі Володимира Зеленського заявили про необхідність проведення аудиту Нацбанку перед проведенням подальшої кадрової політики. Однак згодом радник Зеленського Олександр Данилюк повідомив, що не бачить необхідності у незалежному аудиті Нацбанку.

17 квітня у Нацбанку повідомили, що міжнародна аудиторська компанія «Делойт» завершила перевірку фінансової звітності НБУ та підтвердила правильність її складання. У самому НБУ заявили, що бачать ризики для своєї незалежності після президентських виборів.

Національний банк — є незалежним інститутом, що здійснює державний нагляд у банківській сфері, а також відповідає за монетарну політику (інфляцію та стабільність гривні).

Поділитись: