Суд Європейського Союзу скасував рішення Європейської комісії, яка в 2016 році визнала компанію Apple винною в ухилянні від сплати податків в Ірландії і зобов’язала її виплатити рекордний штраф у 14,9 мільярда доларів без урахування пені.

Про це повідомляє пресслужба Суду ЄС.

Суд постановив, що Єврокомісія не змогла надати достатньо доказів того, що Apple незаконно користувалася податковими пільгами, які їй надавала Ірландія. ЄС посилалася на законодавство ЄС, яка забороняє окремим компаніям отримували податкові пільги: вони трактуються як «незаконна державна допомога».

«Суд вважає, що Комісія під час початкових міркувань дійшла неправильного висновку про те, що податкові органи Ірландії поставили [Apple] у вигідне становище, не асигнувавши ліцензії на інтелектуальну власність [Apple] і, відповідно, весь дохід компанії від ведення комерційної діяльності», — йдеться в рішенні.

  • У серпні 2016 року Європейська комісія оголосила про результати трирічного розслідування діяльності Apple в Ірландії. ЄК дійшла висновку, що податкові пільги американської фірми, якими та користувалася з 2003 по 2014 рік, є незаконними: це дозволило платити значно менше, ніж інші підприємства, тому вони платити ставки корпоративного податку в розмірі 1%.
  • Apple зобов'язали виплатити 13,1 мільярда євро податків до Ірландії, а також 1,2 мільярда євро пені. Усю суму американська компанія завершувала виплачувати у вересні 2018 року. Як Apple, так і Ірландія тоді заявили, що незгодні з рішенням Єврокомісії. Apple оскаржила його в Суді ЄС.
  • В Ірландії через ліберальну податкову політику зареєстровані європейські «дочки» потужних корпорацій, зокрема Apple, Google і Facebook.
Поділитись: