Солом’янський райсуд Києва закрив справу проти міністра інфраструктури Володимира Омеляна в частині незаконного збагачення, а також зняв арешт з його майна.

Про це Громадському повідомила речниця Омеляна Марина Томко.

Водночас обвинувачення проти Омеляна щодо недостовірного декларування залишаються в силі.

«Справа закрита в частині незаконного збагачення і знято арешт майна. У частині можливого недостовірного декларування справа буде розглядатися в судовому процесі, ми впевнені у власній правоті. Про це саме йшлося з міністром транспорту Румунії в Бухаресті минулого тижня. Пан Кук був змушений піти з посади через сфабриковані політичні звинувачень антикорупційного бюро Румунії в 2017 році, відстояв своє чесне ім`я у всіх судах і позаминулого тижня повернувся на свою посаду міністра транспорту», — сказала Томко.

Нагадаємо, 26 лютого стало відомо, що Конституційний суд визнав неконституційною статтю Кримінального кодексу про відповідальність за незаконне збагачення. Зі скаргою на цю статтю КК до Конституційного суду 12 грудня 2017 року звернулися 59 народних депутатів. Їхні інтереси в суді представляв депутат від «Народного фронту» Павло Пинзеник.

Пізніше Національне антикорупційне бюро закрило всі провадження про незаконне збагачення.

Глава Конституційного суду, коментуючи скасування кримінальної статті щодо незаконного збагачення, заявив, що у США також немає цієї статті.

Громадські організації попередили, що скасування відповідальності за незаконне збагачення призведе до припинення співпраці з МВФ.

Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення в Україні ввели у 2015 році в межах виконання Плану дій з візової лібералізації ЄС. Ця вимога також було включена в меморандум співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Поділитись: