Суд закрив справу проти Єфремова щодо голосування за «диктаторські закони»
Печерський районний суд Києва закрив кримінальну справу щодо колишнього лідера «Партії регіонів» Олександра Єфремова за звинуваченням у голосуванні за «диктаторські закони» 16 січня 2014 року.
Про це повідомляє «Судовий репортер».
Повідомляється, що адвокати просили суд закрити справу, оскільки орган досудового слідства кваліфікував дії Єфремова, Сергія Гордієнка та Олександра Стояна як такі, що призвели до тяжких наслідків немайнового характеру. Проте прийнятий у травні 2014 року закон у зв'язку з підготовкою до безвізового режиму з ЄС декриміналізував злочини в цій частині.
Так, з обвинувального акта та клопотання адвокатів вбачається, що матеріальної шкоди не було завдано, потерпілі у справі відсутні, а цивільний позов не подавався. Водночас в постанові Печерського суду не зафіксовано заперечення прокурора.
Згідно з інформацією, суддя закрив справу з посиланням на статтю Кримінального кодексу, яка дозволяє закривати кримінальне провадження після набуття чинності норми про декриміналізацію.
Нагадаємо, Єфремова затримали 30 липня 2016 року в аеропорту Києва за підозрою в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України.
Єфремова звинувачують в організації захоплення будівлі Луганської обласної державної адміністрації навесні 2014 року, у пособництві під час захоплення будівлі Управління Служби безпеки України в Луганській області, вчиненні умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України. Йому також інкримінують державну зраду та організаційне й інше сприяння створенню та діяльності так званої «ЛНР». Крім того, його обвинувачують у незаконному заволодінні майном «Луганськвугілля».
«Диктаторські закони» — пакет законів, ухвалених парламентом 16 січня 2014 року під час Революції Гідності. Їх ухвалили з численними порушеннями процедури, зокрема «регіонали» і їхні союзники голосували підняттям рук, без обговорення, а їхні тексти стали доступні тільки після того, як депутати за них проголосували.
Ці закони передбачали серйозне посилення відповідальності за участі в акціях протесту, зокрема арешт за порушення організації мітингу, кримінальну відповідальність за вдягнутий шолом або маску на мітингах чи зборах, 15 діб арешту за встановлення намету, відповідальність за рух колони авто більше 5 машин тощо.
Янукович підписав ці закони на наступний день, 17 січня, що спричинило посилення силового протистояння між учасниками Євромайдану та силовиками.
- Поділитися: