Прихильники Андрій Антоненка намагалися заблокувати виїзд автозаку з ним із двору Апеляційного суду, Київ, 6 жовтня 2020
Фото:

Богдан Кутєпов/ hromadske

Біля Апеляційного суду в Києві сталися сутички між силовиками та прихильниками Андрія Антоненка, обвинуваченого у справі Шеремета. Вони незгодні з тим, що Антоненка залишили під вартою, та намагалися не пропустити автозак із ним із двору суду.

Про це повідомляє наш кореспондент із місця події.

Прихильники Антоненка намагалися блокувати виїзд із двору суду автозаку з обвинуваченим. Силовики намагалися відтіснити людей від автівки, поліція перекрила вулицю Солом'янську, щоб пропустити автозак.

Крім того, один із силовиків наздоганяє учасника акції та штовхає його в спину. Як передає наш кореспондент, штовхнули співзасновника партії «Демократична сокира» Віктора Трегубова.

Наразі декілька десятків людей перекривали дорогу на вулиці Солом'янській.

Оновлено: у поліції Києва повідомили, що після судового засідання група людей перешкоджала виїзду з території суду спеціального автотранспорту, а згодом перекрила рух на вул. Солом’янській.

Там кажуть, що коли поліцейські утворювали коридор для проїзду автівки — виникла штовханина. Правоохоронці заявили, що перевірять обставини сутичок і нададуть правову кваліфікацію діям кожного учасника.

Хто такий Андрій Антоненко?

Це музикант, відомий як Riffmaster, та військовий Сил спеціальних операцій ЗСУ. 12 грудня 2020-го року глава МВС України Арсен Аваков заявив про затримання фігурантів у справі Шеремета. Відтоді на лаві підсудних, крім Антоненка, ще двоє фігурантів — лікарка Охматдиту, волонтерка і дитячий хірург Юлія Кузьменко на псевдо «Лиса» та військовий медик Яна Дугарь.  

Слідство довгий час наполягало, що Андрій Антоненко, «захопившись ультранаціоналістичними ідеями» і «культивуючи велич арійської раси», організував убивство Шеремета й залучив до злочину Юлію Кузьменко, Яну Дугарь та інших невстановлених осіб, які мали навички роботи зі зброєю та вибуховими пристроями. За даними слідства, Юлія Кузьменко закладала вибухівку під авто, Антоненко був тим, хто супроводжував її, а Яна Дугарь напередодні проводила розвідку.

Але 21 травня 2020-го стало відомо, що підозрюваним змінили підозри. З них зникли згадки про «ультранаціоналістичні ідеї» і «велич арійської раси», а організаторами слідство тепер називає невстановлених осіб. Антоненка ж тепер називають виконавцем злочину, як і Кузьменко, а Дугарь — пособницею.

Суд уже пом'якшив запобіжні заходи Дугарь та Кузьменко, натомість Антоненко залишається під вартою. Нацполіція завершила досудове розслідування та передала матеріали справи до суду.

Поділитись: