Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду взяла під варту колишнього очільника Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, та колишнього заступника начальника управління енергоринку Нацкомісії у справі про «Роттердам+».

Про це повідомляє пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Таким чином апеляційна палата суду скасувала рішення суду першої інстанції, коли прокурорам САП та детективам НАБУ відмовили у взятті експосадовців під варту.

Зазначимо, що колишнім головою регулятора є Дмитро Вовк, якого раніше оголосили в міжнародний розшук, а заступником начальника управління енергоринку Нацкомісії Володимир Бутковський.

Нагадаємо, 18 вересня Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду надала дозвіл на затримання Володимира Бутковського, високопосадовця Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та ринку комунальних послуг у справі про «Роттердам+».

Зазначимо, що формула «Роттердам+» втратила свою актуальність після запровадження нового ринку електроенергії 1 липня 2019 року. Так, в умовах ринку, ціну на теплову електроенергію встановлює не регулятор, а сам ринок, тобто попит та пропозиція.

14 серпня топменеджера «ДТЕК» Бориса Лісового випустили під заставу у 10 мільйонів гривень. Всю суму за нього внесла компанія Ахметова. Ще одному топменеджеру компанії суд призначив запобіжний захід у 9,5 мільйонів гривень.

Національне антикорупційне бюро України особисто вручило підозру двом топменеджерам компанії «ДТЕК» Ріната Ахметова.

8 серпня НАБУ оголосило про підозру шістьом особам у завданні державі збитків на 18,87 мільярда гривень через формулу «Роттердам+». Серед обвинувачених — колишнє керівництво НКРЕКП та менеджери «ДТЕК» Ріната Ахметова.

У відповідь на звинувачення НАБУ колишній голова НКРЕКП Дмитро Вовк повідомив, що історія «Роттердам+» — це «розкручена медійно-юридична бульбашка».

У «ДТЕК» заявили, що запровадження формули ціноутворення на теплову електроенергію дозволило «встановити прозорі правила роботи на гуртовому ринку електроенергії, які раніше буди відсутні»

Раніше представник президента у Кабміні заявляв, що формула «Роттердам+» не діє в Україні з кінця травня.

Він також нагадав, що президент Володимир Зеленський вніс до Ради законопроєкт, яким пропонує замінити формулу «Роттердам+» на «Роттердам-», виключивши з неї вартість доставки вугілля з порту міста Роттердам.

Поділитись: