Одеський апеляційний суд скасував рішення Приморського районного суду Одеси, яке поновило художника Олександра Ройтбурда на посаді директора Одеського художнього музею.

Про це повідомляє видання «Думская».

Апеляцію подала Одеська міська рада, рішенням якої у вересні 2019 року Ройтбурда і було звільнено.

Апеляційний суд скаргу задовольнив частково: з одного боку, відкинув аргументи, що художника назначили на посаду незаконно, з іншого — підтвердив низку порушень: зокрема те, що він проводив у музеї концерти, не пускав до фонду музею з перевіркою місцевих депутатів і провів ремонт без погодження з міськрадою.

Своєю чергою, сам Ройтбурд у Facebook написав: «Боротьба триває. Завтра почнемо рефлексувати. Я сподіваюсь, в Україні, крім дивних судових рішень, ще діють закони з великої літери "З"».

Нагадаємо, рішення про звільнення Ройтбурда з посади директора музею ухвалила Одеська обласна рада за підсумками голосування у вересні 2019 року, проте художник фактично продовжував виконувати свої обов’язки. Він одразу заявив, що оскаржуватиме звільнення в суді та назвав його «реваншем ідіотизму». Обласна держадміністрація не стала розривати контракт із художником.

У жовтні 2019 року тодішнє Міністерство культури, молоді та спорту назвало рішення про звільнення безпідставним.

Художника звільнили з другої спроби — перша відбулася ще 16 серпня 2019 року. Тоді питання внесли в попередній порядок денний, але пізніше його звідти прибрали.

У лютому 2020 року Приморський районний суд Одеси визнав незаконним звільнення українського художника Олександра Ройтбурда з посади директора Одеського художнього музею.

Ройтбурд переміг у конкурсі на посаду директора Одеського художнього музею 6 грудня 2017 року. 19 березня 2018 року голова облдержадміністрації підписав з ним п’ятирічний контракт, призначивши директором музею.

Поділитись: