Шевченківський районний суд Києва вирішив не продовжувати заборону екс-голові Державної фіскальної служби Роману Насірову виїжджати за межі міста Києва та Київської області, повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Зазначається, що під час судового засідання розглядався обвинувальний акт у провадженні щодо Насірова, а також керівника Департаменту ДФС.

«Прокурором САП заявлено клопотання про продовження строку дії обов’язків, покладених на підсудних, які за результатами розгляду були задоволені частково, за винятком обов’язку не залишати межі міста Києва та Київської області, що судом вирішено не продовжувати», — йдеться у повідомленні.

Крім того, упродовж засідання було оголошено 25 сторінок обвинувального акту.

Станом на 10 січня 2019 року всього прокурорами оголошено 419 з 774 сторінок обвинувального акту.

Наступне судове засідання призначено на 16:00 годину 23 січня 2019 року.

Нагадаємо, 11 грудня Окружний адміністративний суд Києва поновив на посаді екс-голову ДФСРомана Насірова. Представник Кабміну у Верховній Раді, народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Вадим Денисенко заявив, що уряд оскаржить поновлення Насірова.

У ДФС 12 грудня заявили, що їм не надходило рішення суду щодо поновлення Романа Насірова на посаді глави органу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Поновлення Насірова — це плювок в імідж України як правової держави — TI Ukraine

Насірова відсторонили від посади керівника ДФС на початку березня 2017 року, одразу після того, як детективи НАБУ затримали його і обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із заставою у 100 млн гривень.

Водночас звільнили Насірова лише через рік: 31 січня 2018 року Кабінет міністрів звільнив екс-чиновника через те, що він має громадянство Великої Британії, що заборонено законом при виконанні обов'язків глави ДФС.

У листопаді 2017 року Насірову вручили обвинувальний акт. На думку слідства, Насіров дав дозвіл на розстрочення податкових боргів підприємствам народного депутата Олександра Онищенка. Тим самим завдав збитків бюджету на 2 мільярди гривень, уважають у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Хто такий Роман Насіров і в чому його підозрюють?

Нині виконувачем обов'язків голови Державної фіскальної служби є Олександр Власов. Він обійняв цей пост після після відставки Мирослава ПроданаПродан звільнився з посади очільника Держфіскальної служби 5 вересня. Він пішов з посади на піку протистояння команди прем'єра Володимира Гройсмана з ГПУ та СБУ довкола контролю над митницею. Офіційно чиновники називають це «боротьбою з контрабандою». Юрій Луценко публічно повідомляв, що його підлеглі розслідують діяльність очільника ДФС. Той своєю чергою звинуватив Генпрокурора в причетності до контрабанди лісу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Піти по-англійськи: Чому обвинуваченого Романа Насірова звільнили з ДФС

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile