Подільський районний суд Києва зобов’язав проєкт журналістських розслідувань Bihus.Info спростувати інформацію про причетність Ігоря Гладковського до схем із розкрадання в оборонному комплексі України.

Цю інформацію hromadske підтвердив керівник проєкту Bihus.Info Денис Бігус. За його словами, йдеться лише про суд першої інстанції, тому рішення ще будуть оскаржувати.

«Чекаємо повний текст рішення, юристи вивчають документи, ну і зустрінемось в апеляції», — зазначив Бігус hromadske.

Раніше адвокат Ігоря Гладковського Руслан Волинець оприлюднив текст рішення суду, датований 3 липня. У ньому Bihus.Info зобов'язують «спростувати поширену недостовірну інформацію» про начебто причетність Ігоря Гладковського до схем із розкрадань в українському оборонному комплексі.

«Від себе хочу зазначити, що дана справа розглядалась у суді майже півтора роки, зокрема, через позицію відповідачів, які неодноразово не з'являлись до суду, чим примушували суд переносити і відкладати розгляд даної справи», — зауважив він.

Оновлено: згодом авторка розслідування щодо Гладковського Леся Іванова у коментарі hromadske заперечила заяви його адвоката про затягування процесу.

«Про те, що ми нібито не приходили на засідання і тим паче "змушували" суддю засідання переносити — повна маячня. Адвокати ведуть не одну тільки нашу справу, і коли різні справи в різних судах призначають на один і той же час — одну з них, цілком логічно, переносять на інший день. Це абсолютно нормальна щоденна практика», — розповіла вона.

Іванова додала, що засідання переносила декілька разів.

«Натомість адвокати захисту не раз розповідали, що суддя скаржиться — суддів у Подільському суді мало, навантаження завелике, справи тягнуться довго. Тому хай краще пан адвокат пояснить, чому за весь цей час в суд ні разу не приходив сам Гладковський, якому нібито так болить його честь і гідність», — каже авторка розслідування. 

У лютому 2019 року журналісти з проєкту Bihus.info опублікували масштабне розслідування щодо розкрадання в оборонному комплексі України. За оцінкою розслідувачів, сума, яку заробили на схемі розкрадачі — щонайменше 250 мільйонів гривень.

Як стверджують журналісти, до схеми причетний Ігор Гладковський, син заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони Олега Гладковського. Олег Гладковський, у свою чергу, є близьким другом президента Петра Порошенка.

Журналісти-розслідувачі заявили, що восени 2018 року отримали анонімний лист із архівом листувань фігурантів схеми і за своїми даними встановили, що лист є автентичним.

За інформацією журналістів, Ігор Гладковський у 2015 році разом із друзями організував постачання контрабандних російських деталей для військової техніки. За корупційною схемою, державні оборонні підприємства переплачували за товар у кілька разів, купуючи його у фірм-прокладок. Керівництво концерну «Укроборонпром» знало про шахрайські оборудки і давало на них згоду.

Другим учасником схеми, окрім Ігоря Гладковського, був його друг Віталій Жуков. Він працював в «Укроборонпромі», звідки звільнився у 2014 році, перейшовши у приватний сектор. За даними журналістів, він відповідав за «оформлення документів».

Поділитись: