Печерський районний суд Києва задовольнив скаргу народного депутата Андрія Деркача, який вимагав скасувати постанову Генеральної прокуратури щодо закриття кримінального провадження про ймовірне втручання представників Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) в президентські вибори у США.

Про це повідомив Деркача у Facebook, опублікувавши скан-копії відповідного рішення суду.

За його словами, ГПУ зобов’язана відновити кримінальне провадження про втручання у вибори в США, відкрите у 2017 році і закрите в січні 2019 року.

«Я також передам до Генпрокуратури всі оприлюднені мною матеріали, які отримав від журналістів-розслідувачів у межах 11 кримінальних проваджень. Всі ці факти незаконних «зливів» інформації, а також втручання українських правоохоронців у внутрішню політику США повинні бути долучені до розслідування», — написав Деркач.

Згідно зі скаргою депутата, суть незаконно закритого провадження полягає у втручанні в американські вибори 2016-го року «організованої злочинної групи у складі керівництва НАБУ», а також «розголошення даних досудового розслідування посадовими особами НАБУ».

Депутат вважає, що втручання полягало у незаконній публікації інформації проти керівника виборчого штабу Трампа Пола Манафорта, яка начебто могла бути сфальсифікована співробітниками посольства США в Україні та НАБУ.

«Директор НАБУ Артем Ситник не мав права розголошувати таку інформацію до повного завершення розслідування. Таким чином, він грубо порушив закон України», — повідомив Деркач.

Нагадаємо, 9 жовтня Деркач оприлюднив службове листування НАБУ і посольства США, в якому перший заступник НАБУ Гізо Углава через свою помічницю Поліну Чиж надавав посольству США інформацію, яка негативно вплинула на хід подій в Україні та США.

Деркач стверджує, що співробітниця посольства США Анна Ємельянова дала вказівку Чижа надати інформацію у справі колишнього міністра екології та власника «Burisma Group» Миколи Злочевського.

Крім того, за словами депутата, колишній генпрокурор Віктор Шокін неодноразово звертався до директора НАБУ Ситнику в рамках кримінального провадження щодо Burisma, однак постійно отримував формальні відписки. Деркач вважає, що діяльність Шокіна викликала «неприкрите роздратування» колишнього віцепрезидента США Джо Байдена, син якого входив до складу ради директорів Burisma, і начебто тому він наполягав на відставці Шокіна.

Нагадаємо, в ході розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера про російське втручання у вибори в США, яке в кінцевому підсумку вдалося довести, близькі до республіканської партії журналісти та спікери почали писати про український втручання в противагу російському. Втім основою доказової бази було те, що український депутат Сергій Лещенко оприлюднив дані по чорній бухгалтерії Януковича про Поле Манафорт, який був главою передвиборного штабу. Однак ця інформація не відповідає дійсності, тому що першим дані оприлюднив журналіст New York Times. Друга думка про втручання базувалася на інформації, що українка з діаспори Олександра Халупа працювала в передвиборному штабі Хілларі й спілкувалася з посольством України в США. Однак Олександра Халупа є громадянкою США, а інформація поширена про неї не містила нічого більше, як те, що Манафорт замішаний у брудних справах за часів Януковича, в кінцевому підсумку теж була доведена.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile