Президент України Володимир Зеленський вважає, що Україні потрібно самій розслідувати питання про так зване українське втручання у вибори президента США 2016 року.

«Я справді не знаю. Щоб відповісти вам "так" чи "ні", мені потрібні докази втручання України. Зараз дуже багато інформації, яка може були реальністю. Коли я говорив з президентом Дональдом Трампом, я казав, що я чув про це. Я думаю, що українці повинні розслідувати це самі. Підстави для цього, напевне, є... Ми готові розслідувати втручання України у вибори США 2016 року, якщо воно було», — сказав Зеленський, відповідаючи на запитання, чи вірить він, що втручання України могло бути і чи бачить підстави для розслідування.

Він додав, що коли США кажуть, що Україна втручалася у вибори, вони мають надати докази цього втручання, але досі США нічого не надали

«Якщо колишня влада втручалася у вибори, дайте деталі. З задоволенням будемо розслідувати», — сказав Зеленський.

Нагадаємо, під час розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера про російське Втручання у вибори в США, яке врешті вдалося довести, близькі до республіканської партії журналісти й спікери почали писати про українське втручання на противагу російському. Утім основою доказової бази було те, що український депутат Сергій Лещенко оприлюднив дані з чорної бухгалтерії Януковича про Пола Манафорта, яких був очільником передвиборчого штабу. Однак ця інформація не відповідає дійсності, бо першим дані оприлюднив журналіст New York Times. Друга думка про втручання базувалася на інформації, що українка з діаспори Александра Халупа працювала в передвиборчому штабі Гілларі й спілкувалася з посольством України у США. Однак Александра Халупа є громадянкою США, а інформація розповсюджена нею не містила нічого більше, як те, що Манафорта замішаний у брудних справах в часи Януковича, що зрештою теж було доведено.

Що варто знати про розслідування спецпрокурора Мюллера про втручання РФ в американські вибори:

  • Мюллер не знайшов доказів змови президента Дональда Трампа із Росією.
  • Він встановив наявність певних зв’язків із росіянами у 16 людей. які мали стосунок до президентської кампанії Дональда Трампа. Шістьом з них пред'явили обвинувачення в неправдивому свідченні.
  • Ексглаву президентського виборчого штабу Пола Манафорта засудили до 7,5 років в’язниці, а екс-адвоката Трампа Макла Коена — до 3 років ув’язнення.
  • У липні 2018-го обвинувачення пред’явили 12 співробітникам розвідки РФ, які імовірно брали участь у зломі серверів національного комітету Демократичної партії та поширенні отриманих даних через фейкові акаунти й WikiLeaks.
  • Крім того, обвинувачені 13 співробітників російської «фабрики тролів». Серед обвинувачених російський бізнесмен Євген Пригожин, якого вважають керівником цієї «фабрики». За версією обвинувачення, ці росіяни вели у соцмережах кампанію «щоб посіяти ворожнечу в американському суспільстві», їх звинувачують у «змові з метою обдурити США».
  • Путін назвав звинувачення щодо контактів РФ з кампанією Трампа «вигадкою опозиції».

Сполучені Штати почали розслідувати втручання Росії у вибори президента 2016 року після того, як радник кампанії Трампа проговорився австралійському дипломату. Згодом стало відомо, що спецпрокурор Мюллер знайшов докази зв’язку Кремля з Трампом перед його інавгурацією.

Поділитись: