Окружний адміністративний суд Києва зупинив дію розпорядження кабінету міністрів, яка передбачає створення нового медвишу в Одесі замість Одеського національного медичного університету.

Як повідомила виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, суд зупинив реорганізацію вишу на час розгляду заяви «самопрголошеного в.о. ректора» Юрія Сухіна.

«Законно призначити виконувача обов’язки тепер неможливо, а отже закладом продовжуватиме керувати Запорожан (екс-ректор — ред.) і його поплічники. МОЗ України повертає без розгляду усі документи підписані не уповноваженими міністерством особами. Це ставить під загрозу зриву навчальний процес для понад 7 тисяч студентів та 2 300 працівників», — написала Супрун у Facebook.

Як повідомлялося, МОЗ оголосило про створення нового медвишу в Одесі на базі Одеського медуніверситету та Кримського державного медуніверситету.

Нагадаємо, 10 грудня Одеський національний медичний університет заявив про рейдерське захоплення ректорату. У МОЗ заявили, що будівлю взяли під охорону прибічники колишнього ректора вишу Валерія Запорожана.

У поліції Одеської області заявили, що інформація про рейдерське захоплення не відповідає дійсності. Голова Одеської поліції Дмитро Головін сказав, що до університету приходила виконавча служба. 

У МОЗ відповіли, що 10 грудня до університету державні виконавці прибули у супроводу приватної охорони «Феникс». «Захоплення будівлі університета відбувалось співробітниками приватної охоронної компанії «Феникс», які блокували вхід і перешкоджали доступу співробітників університету на робочі місця», — кажуть у МОЗ.

У листопаді у МОЗ України заявили, що без їх відома до Єдиного державного реєстру (ЄДР) внесли запис про те, що обов’язки ректора Одеського національного медичного університету виконує Юрій Сухін. МОЗ заявило, що це рейдерське захоплення вишу і пообіцяло звернутися до правоохоронних органів.

У вересні очільниця МОЗ Уляна Супрун звинуватила керівництво двох медичних вишів — Одеського національного медичного та Національного медичного ім. Богомольця — у саботажі та зриві навчання.

Поділитись: