УКРАЇНА

Суддя, який закрив справу щодо Кернеса, подав у відставку

18 серпня, 2018 00:28
УКРАЇНА/Суддя, який закрив справу щодо Кернеса, подав у відставку
Зберегти
Вигляд
Суддя Андрій Антонов, який розглядав та закрив справу проти міськголови Харкова Геннадія Кернеса, подав заяву про відставку.

Суддя Андрій Антонов, який розглядав та закрив справу проти міськголови Харкова Геннадія Кернеса, подав заяву про відставку.

Про це повідомляє «Українська правда» з посиланням на речницю Вищої ради правосуддя Оксану Лисенко.

«Антонов подав до Вищої ради правосуддя заяву про відставку з посади судді Київського районного суду міста Полтави, мотивуючи своє звільнення тиском на нього», — зазначила Лисенко.

Окрім того, суддя направив до ВРП повідомлення про втручання в його діяльність.

У ній Антонов наполягає, що дії прокурорів, які не з’являлись на дебати, «позбавили суд можливості винести вирок по суті обвинувачення».

Суддя також згадує, що прокуратура відкрила проти нього провадження за «неправосудне рішення», і вважає це тиском та його дискредитацією.

Також Антонов зазначає, що в день ухвалення ним рішення НАЗК повідомило про початок перевірки його декларацій.

Як пояснили у раді правосуддя, її член має провести перевірку та встановити, чи дійсно було втручання в діяльність судді.

«Остаточне рішення приймається більшістю від складу ВРП. ВРП може як застосувати факти реагування, так і відмовити у вжиття таких заходів», — пояснила Лисенко.

Нагадаємо, 10 серпня суд закрив кримінальне провадження проти Кернесата його ооронців «у зв’язку з відмовою сторони обвинувачення підтримувати обвинувачення у справі», бо прокурори пропустили сім останніх засідань без поважної причини.

Зазначимо, що закриття провадження не означає, що Кернеса виправдали.

У Генпрокуратурі назвали це рішення незаконним. Водночас покарати прокурорів за неявку на засідання суду в ГПУ відмовилися. Водночас Генпрокуратура подала апеляцію на рішення суду про закриття справи Кернеса

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що суддя, який закрив кримінальне провадження щодо міського голови Геннадія Кернеса, відповідатиме за це неправосудне рішення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Справа Кернеса: підсумки

Після цієї заяви з’явилася інформація, що Рада суддів України збереться на позачергове засідання через тиск на суддів, зокрема, у справі Кернеса.

На цьому засіданні члени Ради суддів заявили про неприпустимість дій, в яких є ознаки втручання в роботу суддів, а також публічні висловлювання про притягнення суддів до кримінальної відповідальності з боку посадовців та органів влади.

Пов`язані новини