Адвокатка судді Кіровського районного суду Дніпра Геннадія Подберезного, який намагався дати хабара у розмірі 300 тисяч доларів главі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назару Холодницькому, заявляє, що останній провокував його.

Адвокатка судді Кіровського районного суду Дніпра Геннадія Подберезного, який намагався дати хабара у розмірі 300 тисяч доларів главі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назару Холодницькому, заявляє, що останній провокував його. 

Про це адвокатка Таміла Ульянова заявила «Інтерфакс-Україна». 

Вона просить Національне антикорупційне бюро та Генеральну прокуратуру відреагувати на подані раніше заяви про вимагання хабара з боку Холодницького. 

«Хочу звернутися до генерального прокурора України та директора НАБУ: наші сьогоднішні заяви ми просимо вважати заявкою про злочин, скоєний заступником генерального прокурора — керівником САП Назаром Холодницьким, і в черговий раз вимагаємо вносити ці заяви в Єдиний реєстр досудових рішень», — сказала вона.

Ще один адвокат судді Володимир Тимошенко зазначив, що Подберезного затримали 21 вересня 2017 року, але 19 вересня на ім'я прокурора він написав заяву про те, що в екс-суддів його суду Холодницький вимагав хабар. На цей лист, за словами адвоката, реакції не було. 

21 вересня 2017 року СБУ затримала двох суддів через спробу дати хабара голові САП Холодницькому.  Ними виявилися голова Кіровського районного суду міста Дніпро Геннадій Подберезний і заступниця голови суду Наталія Овчаренко. За даними слідства, голова одного з судів Дніпра вийшов на Холодницького і запропонував йому 300 тисяч доларів хабара за сприяння в ухиленні від кримінальної відповідальності судді цього суду, яку НАБУ раніше зловила на хабарі.

Одержавши пропозицію неправомірної вигоди, Холодницький сповістив керівництво Генеральної прокуратури про це. Обидва судді були затримані в кабінеті голови САП при передачі першої частини хабара — 50 тисяч доларів. 

«Дії працівників суду кваліфіковані за ч. 4 ст. 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди посадовій особі) КК України за вчинене кримінальне правопорушення їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до 10 років з конфіскацією майна», — зазначила тоді прес-секретарка генпрокурора Лариса Сарган. 

Нагадаємо, 30 березня голова Національного антикорупційного бюро Артем Ситник публічно виступив проти голови САП Назара Холодницького. Керівник НАБУ звинуватив колегу із САП у розголошенні матеріалів кримінальних справ та перешкоджанні роботи НАБУ. Згодом НАБУ оприлюднило розмови глави САП Холодницького.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Жучки в акваріумі»: 5 розмов у кабінеті Холодницького, які записали детективи НАБУ

3 квітня Холодницький прийшов на допиту до ГПУ. Він повідомив, що слідчі дії щодо нього почали «за вимагання хабара»

Однак 16 квітня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що підстав для його кримінального переслідування Холодницького немає.

Поділитись: