УКРАЇНА

Суддя у справах Майдану розповів про нападника, що побив його

17 вересня, 2018 23:14
УКРАЇНА/Суддя у справах Майдану розповів про нападника, що побив його
Зберегти
Вигляд
Суддя Святошинського районного суду Сергій Дячук, на якого напередодні скоїли напад, розповів Громадському подробиці інциденту.

Суддя Святошинського районного суду Сергій Дячук, на якого напередодні скоїли напад, розповів Громадському подробиці інциденту.

Дячук наполягає, що це не побутовий конфлікт і каже, що нападник знав його, вони бачились — вітались. Також нападник знав, що Дячук — суддя. За словами Дячука, нападник — власник автостоянки поблизу його будинку. 

Напередодні увечері той почав палити багаття, через що Дячук зробив йому зауваження. Вже після словесного конфлікту, чоловік напав на Дячука і наніс йому перший удар ззаду.

«Після того, як багаття було погашене, я отримав зі спини палкою, біля нас нікого не було. Він вдарив мене, я звичайно захищався. Він бив виключно по голові», — розповів суддя.

«Коли я побачив, що я вже весь в крові, я відійшов, бо зрозумів, що він мене провокує, щоб я його вдарив», — додав він.

При цьому, за словами Дячука, чоловік викрикував, що його квартиру забрав суддя.

«Якщо був би побутовий конфлікт, він би висловлював претензії з приводу багаття, але він висловлював до мене претензії як до судді», — додав Дячук. Водночас, він зазначив, що ніколи не мав судових справ, пов’язаних із цим чоловіком.

«Я сказав, що викликаю поліцію, він далі висловлював претензії до мене як до судді. Я викликав також швидку і попросив, щоб він залишився на місці, але він закрився на стоянці, і потім зник».

Суддя Дячук написав дві заяви про злочин: одна з приводу хуліганства на місці, а іншу — за порушення статті 377 (Погроза або насильство щодо судді, народного засідателя чи присяжного).

«Він завжди бурчав з приводу проблем з житлом. Але цього разу він вирішив, що це я винен в його проблемах».

Нагадаємо, увечері 14 вересня в Києві невідомий напав та побив суддю Святошинського районного суду Сергія Дячука, який зокрема слухає справу про розстріл 48 мітингувальників на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року під час Революції Гідності.

15 вересня повідомлялося, що правоохоронці затримали нападника на суддю Дячука. Згідно з повідомленням, ним виявився охоронець автостоянки, розташованої біля будинку потерпілого.

Дячук зазначив, що напад пов'язаний із його професійною діяльністю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Навіть той, хто пройшов усі кола пекла — чи отримав він право вбивати?» — суддя Дячук у справі про розстріли на Інститутській

Сам постраждалий попередньо пов’язував напад із професійною діяльністю, бо під час нападу зловмисник погрожував йому, а його вислови «повторюють риторику людей, які невдоволені тими рішеннями, які судді ухвалюють, та закликають до розправи над суддями».

Зазначимо, що Дячук є головуючим суддею у справі про розстріл 48 мітингувальників на вулиці Інститутській в Києві 20 лютого 2014 року. На лаві підсудних — п’ятеро екс-працівників київського батальйону «Беркут».

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

25 червня повідомлялося, що у справах Майдану до суду направлені 255 обвинувальних актів

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Останні 3 вбивства на Інститутській у відеореконструкції

Пов`язані новини