У справах Майдану до суду направлені 255 обвинувальних актів — Горбатюк
За час слідства серед усіх епізодів усправі Майдану до суду направлено обвинувальні акти стосовно 255 осіб.
За час слідства серед усіх епізодів у справі Майдану до суду направлено обвинувальні акти стосовно 255 осіб.
Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомив керівник Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.
«Тобто є відома частина виконавців… Загалом направлено до суду обвинувальних актів стосовно 255 осіб. Повідомлено про підозру десь 440 особам», — сказав він.
«Так по кожному епізоду, де є виконавець, встановлюється середня ланка. Або навпаки, є середня ланка, встановлюється виконавець. Тобто робота триває, але вона не на завершальному етапі», — додав Горбатюк.
За його словами, на сьогоднішній день винесений 51 обвинувальний вирок серед усієї кількості епізодів у справах Майдану.
«Можна досягати швидше, але в рамках тих повноважень і тієї кількості слідчих, яка у нас є, ми досягли такого результату. Щоб це було швидше, відповідно і слідчих мало би бути більше. І допомоги інших правоохоронних органів більше», — пояснив Горбатюк.
Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Києві вшанували пам'ять загиблих Героїв Небесної Сотні (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Раніше в ефірі Громадського керівник Деепартаменту спецрозслідувань сказав, що в його підрозділу забирали провадження, які мали перспективу завершення.
Горбатюк також повідомляв, що Департаменту спецрозслідувань Генеральної прокуратури України створювали перешкоди, через які, наприклад, понад 5 місяців не розслідувалася справа колишнього політтехнолога Януковича Пола Манафорта.
22 червня народний депутат Мустафа Найєм написав у Facebook про те, що генпрокурор Юрій Луценко планує ліквідувати Департамент спеціальних розслідувань Генпрокуратури.
Пізніше речниця генпрокурора заявила, що Департамент спецрозслідувань Генпрокуратури мають намір трансформувати у слідче управління.
За словами Горбатюка, генпрокурор Луценко неодноразово намагався втручатися в підслідні йому справи.
Також в інтерв'ю Громадському Горбатюк заявив, що процедура реорганізації Департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури передбачає виведення за штат всіх працівників та новий набір. Таким чином вище керівництво ГПУ хоче впливати на прокурорів та слідчих, а також вибірково притягати до відповідальності фігурантів кримінальних справ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Діяльність генпрокурора Луценка не має нічого спільного із законом» — інтерв'ю з Сергієм Горбатюком
- Поділитися: