Суддя Конституційного суду Ігор Сліденко заявив, що на нього нібито тисли з Офісу президента, відтак 8 жовтня він написав заяву про відставку, але її ще не розглянули.

Про це він сказав на брифінгу 30 жовтня.

Переконує, що до нього дзвонили з Офісу президента і сказали, що він «поводитися неправильно і у нього будуть проблеми». Сліденко каже, що після цього наступного дня написав заяву про відставку. Її ще не розглядали, але він «уже майже не суддя» КС.

Водночас Сліденко відмовився розповідати, хто саме йому телефонував і тиснув. Суддя каже, що його репутацію знищили і навряд чи він залишиться в Україні.

В Офісі президента цю заяву поки не коментували. Ми намагаємося взяти коментар.

Що з КСУ

27 жовтня Конституційний суд України на закритому засіданні визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність для чиновників та суддів у вигляді штрафу чи позбавлення волі за подання свідомо неправдивих відомостей у декларації.

Рішення КСУ ухвалив за поданням депутатів з «Опозиційної платформи — За життя» та «За майбутнє». Через цю ухвалу правоохоронці змушені будуть закрити всі справи щодо неправдивого декларування майна чиновниками.

Очільник Національного антикорупційного бюро Артем Ситник уточнив, що наразі таких справ понад 100, приблизно 20 вже розглядаються у судах. Він нагадав, що подібна історія вже була, коли Конституційний суд скасував відповідальність за незаконне збагачення, а справи про розкрадання посадовців закрили.

Поділитись: