У справі про вбивство 5-річного Кирила Тлявова суддя Ігор Опанасюк взяв самовідвід, бо товаришує з одним з підозрюваних поліцейських Володимиром Петровцем. Це не завадило Опанасюку раніше підтримати відвід іншого судді у справі.

Про це з зали суду у Переяслав-Хмельницькому повідомляє кореспондентка hromadske.

Коли Опанасюк взяв самовідвід, прокурор Сергій Самчук зазначив, що цей факт — що Опанасюк та Петровець товаришували — ставить під сумнів рішення Опанасюка про відвід судді Ярослави Керекези.

Підозрюваний Іван Приходько заявив, що «неодноразово бачив, як Петровець спілкувався з Опанасюком».

Водночас адвокат Петровця виступив проти відводу Опанасюка.

«Я дуже товаришую із Опанасюком Ігорем Олександровичем. Підтримую захисника», — сказав сам Петровець.

Адвокат потерпілих Олександр Щербина наголосив, що все це тільки затягує засідання.

«Ми тут із 11-ї години. Ми тут в тому числі і через те, щоб було обрано запобіжний захід (підозрюваним — ред.). Опанасюк задовільнив відвід Керекези. Це предмет розгляду Вищої ради правосуддя таких дій судді. Обвинувачений також не повідомив, що він перебуває із Опанасюком у товариських відносинах», — сказав він.

20:24. Оновлено: Суд задовольнив відвід Опанасюка.

Як повідомляло hromadske, 26 грудня у Переяславському районному суді розпочалося підготовче засідання у справі про вбивство 5-річного Кирила Тлявова. До зали суду із СІЗО привезли підозрюваних Володимира Петровця, Івана Приходько та Дмитра Кривошея. Ще один неповнолітній підозрюваний, який перебуває під нічним домашнім арештом, прийшов до суду у супроводі матері.

Нагадаємо, 31 травня 2019 року у Переяславі-Хмельницькому Київської області патрульні поліціянти в позаробочий час стріляли з вогнепальної зброї по металевих банках та інших предметах, неподалік від місця, де гуляв 5-річний Кирило Тлявов. Вочевидь один зі стрільців поцілив хлопчику у голову, 3 червня він помер.

4 червня 2019 року суд взяв під варту підозрюваних у вбивстві Кирила Тлявова — поліціянтів Володимира Петровця та Івана Приходька.

Спочатку їх підозрювали за статтями «хуліганство» і «завдання тяжких тілесних ушкоджень» (коли хлопчик ще був живий), однак згодом прокуратура перекваліфікувала підозру на статтю «умисне вбивство».

Слідство також перевіряло версію, що вистрілити міг син поліціянта.

5 листопада 2019 року у справі про вбивство 5-річного Кирила чотирьом особам оголосили підозри.

6 грудня 2019 року Державне бюро розслідувань завершило досудове розслідування у цій справі.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile