Третього червня у київській лікарні помер 5-річний Кирило Тлявов. Хлопчик отримав тяжке вогнепальне поранення, гуляючи на своєму дворі у Переяслав-Хмельницькому. Наразі затримані двоє поліцейських, яких підозрюють убивстві. Національна поліція та Державне бюро розслідувань поділилися хронологією подій від першого повідомлення про інцидент і закінчуючи смертю дитини у лікарні.

Хронологія Нацполіції

За словами очільника Національної Поліції України Сергія Князєва, повідомлення про важке поранення дитини надійшло 31 травня о 16:55 по лінії 102 з реанімаційного відділення Переяслав-Хмельницької центральної районної лікарні. На місце одразу ж виїхала слідчо-оперативна група, допитала лікаря-чергового. Медик пояснив, що дитину привезли її ж батьки. 

«Зі слів батьків, дитина на їхніх очах упала і отримала травму. Обставини, характер травми ніхто не міг сказати. Після цього слідчо-оперативна група спільно з місцевим прокурором оглянули місце падіння. Склали протокол, вивчили місце. Лікарі викликали у цей час нейрохірурга з Києва — це вже був вечірній час», — розповів Князєв.

Близько 22:30 було зроблено рентген-знімок, а вже о 23:15 рентгенолог повідомив колегам та поліцейським, що в голові 5-річного хлопчика є стороннє тіло.

«На рентгені був виконувач обов’язків районного відділу поліції офіцер Медониця. Він зрозумів, що є, імовірно, кульове поранення. Його особистим наказом по тривозі був піднятий весь особовий склад місцевого відділу поліції (а це був вихідний день)», — зазначив голова Нацполіції України.

Враховуючи отриману інформацію, правоохоронці повторно виїхали на місце інциденту для «додаткових слідчо-оперативних дій, зібрали додаткові покази свідків, розпочали розширений огляд території».

На відстані 40-ка метрів від місця падіння дитини, у балці за деревами, на невеликому округлому підвищені земної поверхні, знайшли бляшанки та скляні пляшки, одна з яких була розбита. Поліцейські перейшли до огляду нової локації, у результаті чого вийшли на домоволодіння, на порозі якого були знайдені «2 гільзи відповідного калібру, які зазначені у протоколі огляду місця події» (калібр Сергій Князєв не уточнює).

Правоохоронці встановили, що будинок належить одному із майбутніх підозрюваних — поліцейському Володимиру Петровцю.

Близько 4-ї години ранку, як зареєстровано у Єдиному реєстрі досудових розслідувань, слідчими Нацполіції внесена кваліфікація статті 121 частина 1 («Умисне тяжке тілесне ушкодження»).

«Місцевими керівниками поліції за постійною координацією начальника кримінальної поліції області разом із місцевим прокурором проводити невідкладні обшуки, наприклад, того самого маєтку, на порозі якого були знайдені гільзи. Уже були законні підстави, бо була стаття 121-ша, яка має у собі кваліфікацію тяжкого злочину. Слідчо-оперативна група залишилась проводити обшук, а оперативні працівники карного розшуку почали пошук цього поліцейського і відповідно встановили при спілкування з громадянами, що він був не один. Вже після четвертої ранку, працівники карного розшуку, окремо від слідчо-оперативної групи, яка оглядала будинок Петровця за згодою прокурора, встановили в одному з місць двоє діючих поліцейських, які були, відповідно, не на службі (їх знають поліцейські, тому що це місцевий відділок), і вони були доставлені у відділок поліції саме працівниками поліції», — продовжив Сергій Князєв.  

Близько 6-ї години ранку про інцидент повідомлено територіальний підрозділ ДБР «за двома паралельними командами — прокурорською та поліцейською».

Об 11-ій ранку працівник ДБР офіційно прибув на місце події, вивчив матеріали.

О 12-ій правоохоронці отримали офіційну довідку від лікарів щодо наявних тілесних ушкоджень.

«О 13:30 прокурор змінив підслідність за ДБР. І зона відповідальності, пряма відповідальність перейшла до ДБР. Працівники поліції надалі виконували завдання, які ставив працівник ДБР. Тобто на 13:30 кримінальне провадження по статті 121 частини 1-ї було передано слідчому ДБР, інша детальна робота уже не є у підслідності НП, тому я не можу звітувати», — підсумував Сергій Князєв.

Хронологія подій від ДБР

За словами директора Державного бюро розслідувань Романа Труби, ДБР включилося у роботу одразу після того, коли отримало інформацію про можливу причетність до вчинення злочину (вчинення тяжких тілесних ушкоджень) представників поліції.

«1 червня о 5:20 ми отримали повідомлення від місцевої прокуратури про можливу причетність до цього злочину працівників поліції. Одразу після цього слідчий з експертом-криміналістом виїхали на місце події», — розповів Труба.

1 червня в 13:27 справу було передано до територіального управління ДБР, розташоване у м. Києві. Зважаючи на обставини, представники ДБР внесли відомості до ЄРДР за статтею 396 ККУ (Приховування злочину).

Після того, як дитина померла, справу перекваліфікували на 115 статтю (Умисне вбивство).

Нагадаємо, 3 червня 5-річний Кирило Тлявов помер у київській лікарні після того, як поліцейські поцілили йому в голову.

4 червня суд взяв під варту підозрюваних у вбивстві Кирила Тлявова — поліцейських Володимира Петровця та Івана Приходька.

Спочатку їх підозрювали за статтями про хуліганство і завдання тяжких тілесних ушкоджень (коли хлопчик ще був живий), однак прокуратура перекваліфікувала підозру на статтю про умисне вбивство. Слідство також перевіряє версію, що вистрілити міг син поліцейського.

3 червня під будівлею МВС у Києві влаштували акцію із вимогою справедливого розслідування вбивства 5-річного хлопчика, а 4 червня — з вимогою відставки Арсена Авакова.

У МВС повідомили про відсторонення від виконання службових обов'язків керівництва підрозділу поліції в Переяслав-Хмельницькому. Крім того, у зв’язку з інцидентом Начальник поліції Київської області Дмитро Ценов подав рапорт про відставку

В українських містах, зокрема у Києві, Харкові, Львові, Одесі, Переяславі-Хмельницькому люди вийшли на акції, аби вшанувати пам’ять застреленого поліцейськими 5-річного Кирила Тлявова. Головною вимогою була відставка міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

5 червня Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що не збирається йти у відставку через вбивство поліцейськими 5-ти річного Кирила Тлявова.

/Самуїл Проскуряков

Поділитись: