Економіка / Бізнес

Суди затягують приватизацію ОПЗ та ще 4 великих держкомпаній — Фонд держмайна

Віталій Трубаров
Економіка/Бізнес/Суди затягують приватизацію ОПЗ та ще 4 великих держкомпаній — Фонд держмайна
Зберегти
Вигляд
Суддя шостого апеляційного суду заявила про самовідвід у справі за позовом консалтингової компанії «Грант Торнтон», через яку затягується підготовка до приватизації 5 великих державних компаній, серед яких Одеський припортовий завод.

«У цій ситуації я все більше розумію інвесторів, котрі в процесі приватизації бажають використовувати англійське право і всі спори вирішувати в міжнародних судах», — повідомив очільник Фонду державного майна Віталій Трубаров.

Зазначимо, що суд розглядає позов компанії «Грант Торнтон», яка намагається оскаржити процедуру відбору інвестиційних радників для 5 великих державних компаній, проведений у вересні 2018 року. Інвестиційний радник — це компанія, яка займається підготовкою державного підприємства до продажу.

«Консорціуми інвестиційних радників, які були відібрані ще на початку вересня, зобов’язувалися підготувати підприємства до продажу за 3-4 місяці. Отже, у грудні ми би вже завершували безпосередню підготовку (державних підприємств) і переходили б до оголошення конкурсів з продажу», — додав Трубаров.

12 грудня суд переніс розгляд оскарження рішення щодо обрання інвестиційних радників для приватизації Одеського припортового заводу та інших великих державних компаній.

Зазначимо, що обрання інвестиційних радників є одним з етапів проведення приватизації великих державних компаній, що відбувається за новим законодавством України. Зокрема, серед обов'язків інвестиційних радників проведення підготовки конкретного об'єкта приватизації до продажу.

29 листопада компанія «Грант Торнтон» зірвала перше судове засідання у справі.

Напередодні в Україні скасували приватизацію Центренерго.


Пов`язані новини