Економіка / Бізнес

У Фонді держмайна заявили про зрив приватизації Одеського припортового заводу

Віталій Трубаров
Економіка/Бізнес/У Фонді держмайна заявили про зрив приватизації Одеського припортового заводу
Зберегти
Вигляд
Голова Фонду державного майна Віталій Трубаров повідомив, що консалтингова компанія «Грант Торнтон», яка програла у конкурсі на роль інвестиційного радника приватизації низки великих компаній, у суді затягує початок приватизації.

Зокрема, компанія подала до суду на Фонд держмайна для скасування результатів конкурсу, через що обрані інвестиційні радники не можуть розпочати підготовку державних підприємств до приватизації, зокрема Одеського припортового заводу.

«Це навмисне затягування старту приватизації, цій компанії ще від початку не потрібен був чесний і прозорий конкурс. Вони прийшли «зривати» результати відбору і вони своє завдання виконують. Вчора вони заявили відвід одному судді, наступного разу заявлять іншому, і це може тривати місяцями», — повідомив Трубаров.

Зазначимо, що обрання інвестиційних радників є одним з етапів проведення приватизації великих державних компаній, що відбувається за новим законодавством України. Зокрема, серед обов'язків інвестиційних радників проведення підготовки конкретного об'єкта приватизації до продажу.

29 листопада компанія «Грант Торнтон» зірвала перше судове засідання у справі.

Напередодні в Україні скасували приватизацію Центренерго.

Центренерго — енергетична компанія, яка займається виробництвом та постачанням електроенергії на оптовий ринок. Частка компанії у загальному обсязі виробленої електроенергії країни складає 8%, а в обсязі виробленої теплової енергії — 18%.

Раніше стало відомо, що уряд планує скасувати конкурс на приватизацію Центренерго.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Чому Центренерго продадуть у 2018 році

Раніше стало відомо, що Центренерго продадуть 13 грудня, а стартова ціна продажу складе 5,9 мільярдів гривень.

Нагадаємо, що 10 травня Кабінет міністрів затвердив перелік об’єктів «великої приватизації». Зокрема, до нього увійшли Центренерго, Одеський припортовий завод, Сумихімпром (приватизація яких завершиться за правилами попереднього закону про приватизацію), Об'єднану гірничо-хімічну компанію, Завод Електроважмаш, Аграрний фонд, Державну продовольчу зернову корпорацію України та інші державні підприємства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ 22 заводи на продаж: що треба знати про «велику приватизацію»

19 жовтня стало відомо, що уряд отримав 270 млн грн від продажу малих державних компаній.

Раніше повідомлялось, що в середньому, ціна лотів «малої» приватизації виростає у 2 рази.

Нагадаємо, що 20 серпня в Україні відбувся перший продаж об’єкту «малої» приватизації через систему «Prozorro.Продажі». Ним виявився зерноток у Чернівецькій області.

24 липня в системі «Prozorro.Продажі» зареєстрували перші 18 лотів «малої» приватизації.

Напередодні Мінекономрозвитку повідомили про те, що напрацьовують механізм виставлення на продаж у системі «Prozorro.Продажі» пакетів акцій компаній.

Також у Мінекономіки акредитували перші 10 торговельних майданчиків, через які планують приватизовувати малі державні підприємства.

Нагадаємо, що перелік підприємств малої приватизації у Фонді держмайна затвердили наприкінці березня 2018 року. Так, до переліку малої приватизації у 2018 році внесено 600 об'єктів. В уряді планували приватизувати малі підприємства влітку, проте процес затягнувся до осені.

Для проведення малої приватизації використовують систему ProZorro.Продажі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Велика приватизація»: як Фонд держмайна продає обленерго

Пов`язані новини