Американська компанія з корпоративних розслідувань Kroll виявила, що ексвласник ПриватБанку олігарх Ігор Коломойський разом з бізнесменами Ігорем та Григорієм Суркісами незаконно виводили гроші з ПриватБанку під час його націоналізації. Банк міг втратити близько 150 мільйонів доларів.

Про відповідну схему Kroll повідомила у своєму розслідуванні, фрагменти якого опублікувало видання Chicago Morning Star.

Раніше Суркіси через суди намагалися довести, що не пов’язані з ексвласником ПриватБанку Ігорем Коломойським. Від цього залежала доля націоналізації банку, оскільки вони оскаржували процедуру, за якою їх визнали пов'язаними з банком, а їхні великі депозити обміняли на акції.

Тоді держава купила ці акції за 1 гривню, аби полегшити тягар на націоналізовану фінустанову. Суркіси з цим не погоджувалися і хотіли повернення вкладів.

Хоч і суди першої та другої інстанції стали на бік Суркісів, Велика палата Верховного суду 15 червня 2020 року визнала Суркісів пов'язаними з банком.

Розслідування Kroll наводить факти того, що Суркіси пов’язані з Коломойським та його колишнім банком.

Згідно з цією інформацією, у 2008-2010 роках низка компаній, пов’язаних з ПриватБанком, отримали кредити від кіпрської філії фінустанови загалом на 361 млн доларів.

У розслідуванні йдеться, що позики видавали частинами з різницею у кілька хвилин. Після цього вони по черзі проходили через мережу транзакцій між рахунками пов'язаних між собою компаній. У Kroll кажуть, що, схоже, самі транзакції не мали конкретних комерційних цілей.

Згідно з даними розслідування, всі рахунки були прив’язані до ПриватБанку. Згодом гроші з них перенаправили на депозитні рахунки шести компаній: Sofinam Investments, Lumil Investments, Berlini Commercial, Camerin Investments, Sunnex Investments, Tamplemon Investments.

Всі вони були зареєстровані в один день, за одною адресою і перебували під юрисдикцією Британських Віргінських островів. Kroll стверджує, що всі 6 депозитних рахунків ведуть до братів Суркісів — партнерів Коломойського.

У розслідуванні зазначається, що за такою схемою з ПриватБанку вивели близько 150 мільйонів доларів, включаючи кредитні кошти і відсотки. Гроші були перераховані на низку рахунків, прив’язаних до кіпрського відділення ПриватБанку.

Поділитись: