Директор із питань Європи Александр Віндман (в центрі) планує дати свідчення у комітеті Палати представників Конгресу, Вашингтон, США, 19 листопада 2019 року
Фото:

EPA-EFE/MICHAEL REYNOLDS

Колишній працівник Ради національної безпеки США, кадровий військовий Александр Віндман вирішив піти у відставку зі Збройних сил країни. Таке рішення він ухвалив, бо після його свідчень у справі імпічменту Дональда Трампа зазнав «кампанії зі цькування, залякування й помсти» з боку американського президента.

Про це CNN повідомив адвокат Віндмана Девід Пресман.

«Президент США намагався змусити Віндмана обрати між дотриманням закону й потаканням президенту, між дотриманням своєї клятви й захистом власної кар’єри, між гарантуванням свого підвищення й підвищенням його колег», — йдеться в заяві Пресмана.

Адвокат Віндмана додав, що той «зробив те, що від нього вимагав закон, і через це був зацькований президентом і його спільниками».

Після звільнення з Ради національної безпеки Віндману неодноразово говорили, що він більше не зможе займатися питаннями, в яких він спеціалізується, передусім — відносинами з Україною, повідомило CNN обізнане джерело.

За даними видання, Віндману пропонували після відставки з Раднацбезу США «займатися оперуванням радіостанції на Алясці». Після цього він ухвалив остаточне рішення піти зі Збройних сил США.

Нагадаємо, директор із питань Європи Ради нацбезпеки США Александр Віндман під час публічних свідчень у справі імпічменту Дональда Трампа заявляв, що його прохання до президента України Зеленського про розслідування він сприймає як вимогу.

Також тоді він розповідав, що йому тричі пропонували стати міністром оборони України. Пропозиції надходили від тодішнього секретаря Ради національної безпеки та оборони України Олександра Данилюка.

Поділитись: