Міжнародний валютний фонд погіршив прогноз щодо зростання економіки світу у 2019 році. Там очікують, що за підсумками року світовий валовий внутрішній продукт збільшиться на 3% — найменший показник від початку економічної кризи у 2008 році.

Такі дані опублікували у новому звіті МВФ щодо економічного огляду світу.

У квітні 2019 року МВФ прогнозував зростання світового ВВП на 3,3%, однак наразі цей прогноз погіршили. Причиною цього стала глобальна економічна невизначеність, яку породжує торговельна війна між США та Китаєм.

Прогноз зростання світової економіки на 2020 рік МВФ також погіршив — до 3,4% (проти 3,6%, які прогнозувалися у квітні).

Раніше очільниця МВФ Кристаліна Георгієва повідомляла, що через торговельну війну світова економіка може втратити 700 мільярдів доларів — це еквівалент ВВП Швейцарії.

Попри погіршення прогнозів для економіки світу, МВФ покращив свій прогноз щодо економічного зростання України — до 3% за рік.

Нагадаємо, що наразі між США та Китаєм уклали угоду, відповідно до якої сторони домовилися призупинити торговельну війну між країнами.

Нагадаємо:

  • Торговельні відносини між США та Китаєм погіршились на початку 2018 року, коли США запровадили низку нових мит: спершу на імпорт сталі та алюмінію з усього світу, а потім на визначені категорії китайської продукції, що ввозиться до США.
  • Протягом року Вашингтон тричі підвищував мита до 25% на товари з КНР від сумочок до залізничного обладнання. Китай у відповідь накладав від 5 до 25% митних зборів на товари, імпортовані зі Сполучених Штатів. За останніми даними, загальна вартість китайського імпорту, проти якої адміністрація Трампа запровадила мита, складає 250 мільярдів доларів на рік.
  • Торговельна війна минулого року мала негативні наслідки для фондових ринків світу. Зокрема, протягом 2018 року китайські компанії втратили близько 2,4 трильйона доларів, також збитків зазнавали американські компанії AppleFord та інші. Крім цього, у Китаї зафіксували найнижчий рівень економічного зростання за останні 28 років..
  • У грудні 2018-го — березні 2019 року обидві держави погодилися припинити торговельну війну та сісти за стіл переговорів. Однак тоді домовленостей досягти не вдалося, і взаємні обмеження на імпорт продовжилися. На думку уряду США, Китай застосовує нечесні прийоми ведення торгівлі.
Поділитись: