Міжнародна фінансова корпорація, яка входить до групи Світового банку, до кінця 2019 року підпише угоду про входження до капіталу державного Укргазбанку.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів посилаючись на домовленості між українським урядом та IFC, які досягнули під час візиту міністерки фінансів та міністра розвитку економіки до Вашингтону.

«Обговорили прогрес підписання Угоди про входження IFC в капітал Укргазбанку, яку, як очікується, буде підписано до кінця цього року», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Міжнародна фінансова корпорація високо оцінила досягнення Укргазбанку у сфері зменшення частки непрацюючих кредитів до 10%, а також корпоративну реформу банку.

«Сторони також обговорили плани співробітництва з IFC у сфері розвитку концесій та приватизації майна», — повідомили у Мінфіні.

Раніше повідомлялось, що Міжнародна фінансова корпорація може отримати до 20% акцій Укргазбанку.

Нагадаємо, що про плани часткової приватизації Укргазбанку шляхом продажі частини його акцій Світовому банку повідомлялося й раніше. Зокрема, на початку лютого 2019 року у Мінфіні повідомили, що почали підготовку до входження IFC у капітал Укргазбанку.

«Входження IFC в капітал Укргазбанку стане потужним сигналом для міжнародних інвесторів, і сприятиме подальшому розвитку банківської системи в цілому», — повідомила тоді міністерка фінансів України Оксана Маркарова.

Міжнародна фінансова корпорація (IFC) — це міжнародна фінансова організація, яка входить до групи Світового банку. Корпорація використовує капітал та експертні поради для розбудови ринків країн, що розвиваються. У 2017 році обсяг довгострокових інвестицій МФК досяг $19,3 млрд.

Укргазбанк на 94,9% належить державі. Наразі банк спеціалізується переважно на кредитуванні проєкт з відновлювальної енергетики.

Поділитись: