Світові поставки смартфонів протягом лютого 2020 року впали на рекордні 38% проти аналогічного періоду попереднього року — це найбільше падіння за всю історію виробництва смартфонів у світі.

Про це йдеться у звіті аналітичної компанії Strategy Analytics.

Загалом у лютому у світі поставили 61,8 мільйона нових смартфонів проти 99,2 мільйона за лютий попереднього року. Найбільше падіння зафіксували в Азії, де через обмежувальні заходи люди не могли купувати смартфони, а компанії-виробники не могли їх виготовляти.

Водночас аналітики прогнозують, що дані за березень 2020 року можуть бути ще гіршими, адже карантин та обмежувальні заходи у березні поширилися на більшість країн світу, передусім на США та Європу, де купують чи не найбільше смартфонів.

Через пандемію коронавірусу на світових фінансових ринках триває паніка та криза.

16 березня світові фондові ринки через кризу, спричинену коронавірусом, просіли на більш ніж 12%. Ціни на нафту впали нижче 29 доларів за барель.

Через це на біржі застосували механізм призупинки торгів акціями на 15 хвилин. Подібний механізм востаннє застосовували 12 березня, а перед цим — 9 березня.

Не заспокоїло паніку інвесторів на ринку навіть рішення Федеральної резервної системи США знизити ключову ставку до 0-0,25% річних (це має стимулювати економічну активність та здешевити кредити у США).

12 березня найбільші фондові індекси США «просіли» на понад 7%, а за підсумками торгів падіння акцій стало найбільшим з 1987 року.

19 березня ціни на нафту впали до 17-річного мінімуму.

Поділитись: