УКРАЇНА

Світовий банк здійснюватиме закупівлі для своїх проектів в Україні через «Prozorro»

12 квітня, 2018 10:44
УКРАЇНА/Світовий банк здійснюватиме закупівлі для своїх проектів в Україні через «Prozorro»
Зберегти
Вигляд
В Україні оголосили перший тендер у «Prozorro» для реалізації проектів, що здійснюється за кошти Світового банку.

В Україні оголосили перший тендер у «Prozorro» для реалізації проектів, що здійснюється за кошти Світового банку.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку та торгівлі.

Як зазначається, Світовий банк найчастіше здійснює закупівля для реалізації проектів через власні систем торгів.

«Для нас честь, що поважні міжнародні організації готові замість власних процедур використовувати українські національні процедури. Кілька років тому ця новина могла б здатися жартом, але сьогодні перші закупівлі для проектів Світового банку вже у ProZorro», — прокоментував рішення Світового банку перший заступник міністра економіки Макс Нефьодов.

Як зазначається у повідомленні, кошти, що виділяються міжнародними фінансовими організаціями, важко знайти у вільному доступі. Раніше більшість аукціонів щодо їхнього використання були непублічними, що збільшувало можливості їхнього корупційного використання.

Перший аукціон Світового банку стосується створення комплексної системи захисту інформації для департаменту охорони здоров’я Закарпатської області. Його очікувана вартість складає 400 тисяч гривень.

Раніше повідомлялось, що кількість тендерів, проведених за допомогою «Prozorro» минулого року подвоїлась.

Також представники Світового банку на прес-конференції присвяченій економічному розвитку в Україні повідомили, що в найближчі 2 роки уряду необхідно залучити щонайменше 18 мільярдів доларів для розрахунку за поточними борговими зобов’язаннями.

Також у Світовому банку зазначили, що за умови проведення реформ у найближчі декілька місяців, ВВП України може зрости на 3,5%. 

На думку керівника програми Світового банку в Україні, Фарука Кхана, запровадження податку на виведений капітал в Україні наразі є фіскально неприйнятним.

Як повідомлялося, спеціаліст також заявляв, що якщо уряд надалі продовжуватиме збільшувати рівень мінімальної зарплатні, інфляція в Україні може сягнути 10%.

Пов`язані новини