Ієромонах Іоанн і демонстранти, витісненні силовиками, 27 липня 2019 року
Фото:

Андрій Борзенко/Facebook

Священнослужителі московського Храму Косми і Даміана в Шубіні пустили до себе учасників акції на підтримку незалежних кандидатів на виборах у Московську міську думу, яким відмовили у реєстрації через перевищення кількості нібито недійсних підписів.

Монолог одного зі священиків опублікувала Meduza.

З другої години дня 27 липня у центрі Москви проходила масова акція протесту, учасники якої вимагали реєстрації незалежних кандидатів на вибори у Московську міськдуму. Демонстрантів жорстко затримували співробітники поліції і Росгвардії: вони заблокували доступ до мерії, біля будівлі якої хотіли зібратися протестувальники.

Після того як Тверська вулиця була взята силовиками під контроль, учасники акції розійшлися по центру Москви. До 17:50 були затримані близько 600 учасників.

У процесі витіснення демонстрантів силовиками із Тверської, частина з них виявилася в Столешниковому провулку поруч із пам'ятником Юрію Довгорукому. Хтось сховався в розташованому тут же Храмі Косми і Даміана у Шубіні. Місцеві священнослужителі пустили людей у храм і помолилися разом із протестувальниками за мир.

Ієромонах Іоанн, який прихистив демонстрантів у храмі, розповів, що приймати усіх охочих — це його обов'язок.

«Хтось прийшов до нас, тому що йому просто було страшно. Хтось боявся, що його затримають», — вважає він.

Демонстранти разом із ним помолилися про світ, за пом'якшення злих сердець.

«Люди проходили і через ворота, а хтось, напевно, і перестрибнув через церковний паркан. Але для нас все це не так важливо. Людина приходить в храм і завжди має право на те, щоб його прийняли з любов'ю. Незалежно від його політичних поглядів», — розповів ієромонах Іоанн. 

Як пояснює Meduza, ієромонах Іоан — клірик храму Косьми і Даміана в Шубіна. Італійський і російський історик, дослідник Східного християнства, автор книг про вірменську історію, а також духовних робіт російською мовою і перекладів російської духовної літератури.

Нагадаємо, офіційна причина відмови у реєстрації незалежних кандидатів у Московську міську думу — відсутність достатньої кількості підписів виборців на підтримку висунення кандидата. Щоб зареєструватися на вибори, кандидатам-самовисуванцям і представникам непарламентських партій потрібно зібрати близько 4,5 — 5 тисяч підписів виборців на свою підтримку (3% від округу). Незалежні кандидати зробили це, проте окружні виборчі комісії подані підписи визнають недійсними. Крім того, незалежних кандидатів не допускали до процесу перевірки підписів провладних кандидатів, які ймовірно фальсифікують.

Учасники протестів незадоволені також тим, що багато кандидатів, лояльних до мерії Москви, ідуть на вибори не від партій, а як самовисуванці. Вочевидь, правляча партія «Єдина Росія» має низьку підтримку в столиці РФ. Проблем із реєстрацією у провладних кандидатів немає.

Вибори в московську міську думу відбудуться 8 вересня 2019 року.

Поділитись: