УКРАЇНА

Ситник не виключив свого затримання у справі, в якій суд надав доступ до телефону журналістки

5 вересня, 2018 14:58
УКРАЇНА/Ситник не виключив свого затримання у справі, в якій суд надав доступ до телефону журналістки
Зберегти
Вигляд
Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник не виключив, що його можуть затримати у справі про розголошення держтаємниці

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник не виключив, що його можуть затримати у справі про розголошення держтаємниці, в межах якої прокуратура отримала доступ до телефону журналістки «Схем» Наталії Седлецької.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Виключати подальшого розслідування, затримань, арештів мене я не буду, особливо, коли наближається час до виборів», — сказав директор НАБУ.

На думку Ситника, ця справа є старою, однак у зв’язку з початком нового політичного сезону в ній можуть з’явитися «якісь зрушення».

«Наскільки мені відомо, там (у матеріалах справи щодо доступу до телефону журналістки – ред.) йдеться не про прослуховування, а про отримання інформації про графіки з’єднань», — сказав директор НАБУ.

На питання про те, чи не вважає він надання доступу до телефону журналістки тиском на ЗМІ, Ситник сказав: «Повинен бути баланс необхідності такого рішення та дотримання прав журналіста. В цьому випадку такий баланс просто не дотриманий».

На його думку, в межах кримінальної справи щодо розголошення ним таємниці слідства та держтаємниці могли давно когось затримати, «якби були реальні підстави».

Нагадаємо, 4 вересня стало відомо, що суд надав Генпрокуратурі доступ до інформації з телефону головредки «Схем» Седлецької за 17 місяців. Редакція «Радіо Свобода» висловила обурення через це рішення суду. 

Журналісти закликали ГПУ не реалізовувати ухвалу щодо доступу до телефону головної редакторки «Схем» Седлецької.

В Генпрокуратурі заявили, що жодним чином не втручатимуться у професійну діяльність та особисте життя журналістки Наталії Седлецької.

Депутати звернулися до Луценка через дозвіл на доступ до телефону журналістки «Схем».

Луценко особисто запросив журналістку «Схем» на закриту зустріч після надання ГПУ доступу до її телефону. У відповідь Луценку, журналісти «Радіо Свобода» запросили генпрокурора до них у прямий ефір, на який той не погодився.

Справу щодо можливого розголошення державної таємниці директором НАБУ Артемом Ситником порушили 16 листопада 2017 року. За даними слідства, Ситник також міг розголосити інформацію, яка призвела до порушення недоторканності приватного життя особи, таємниці її листування тощо.

Зазначимо, що 13 листопада 2017 року на сайті «Обозреватель» з’явився аудіозапис, де людина з голосом, схожим на голос Ситника, розповідає журналістам «деталі деяких резонансних справ». Зокрема, про дані «прослушки» у справі екс-прокурора сил АТО Костянтина Кулика, вкрадені гроші Януковича, справу колишнього депутата Миколи Мартиненка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАБУ проти всіх: Чому виник конфлікт між Генпрокуратурою та Антикорупційним бюро

Пов`язані новини