УКРАЇНА

Ситуація на валютному ринку стабілізувалась — Нацбанк

21 серпня, 2018 10:34
УКРАЇНА/Ситуація на валютному ринку стабілізувалась — Нацбанк
Зберегти
Вигляд
У Національному банку України повідомили, що пропозиція валюти на ринку знову перевищила попит, що сприятиме поступовій стабілізації курсу долара.

У Національному банку України повідомили, що пропозиція валюти на ринку знову перевищила попит, що сприятиме поступовій стабілізації курсу долара.

Про це повідомили у прес-служба НБУ, передає «Інтерфакс-Україна».

Там зазначили, що у понеділок, 20 серпня, попит на іноземну валюту дещо впав. Зокрема, це дало змогу банківському регулятору купити на міжбанківському валютному ринку 17 мільйонів доларів для поповнення валютних резервів України.

«Дисбаланс на валютному ринку був обумовлений, передусім, тимчасовим збільшенням попиту на іноземну валюту під впливом сезонних, ситуативних та психологічних факторів», — повідомили в НБУ.

Зокрема, там вважають, що різке збільшення попиту на валюту було обумовлене збільшенням імпорту енергоресурсів (газу та нафтопродуктів), а також електроніки та інших товарів через збільшення платоспроможності населення.

За даними Нацбанку, у липні українці купили в банках іноземної валюти на суму, еквівалентну 917,8 мільйонів доларів, в той час як продали на 1,05 мільярдів доларів. За місяць попит населення на валюту зріс на 35,1%, в той час як продаж валюти банкам зріс лише на 11,1%.

Нагадаємо, що 20 серпня курс долара на міжбанківському валютному ринку впав одразу на 20 копійок, а офіційний курс гривні зміцнився на 10 копійок.

Раніше в Нацбанку повідомляли, що фундаментальних причин для знецінення гривні немає. Зростання курсу іноземних валют там пов’язували з «сезонними, ситуативними та психологічними чинниками».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гривня на «американських гірках»: що буде з курсом долара

Раніше у Нацбанку пояснили причини падіння вартості гривні по відношенню до долара відтоком іноземних інвестицій, перерахунком дивідендів іноземними компаніями закордон та виплатою відшкодування ПДВ.

14 серпня Нацбанк продав на аукціоні понад $66 млн для стабілізації курсу гривні.

До цього Нацбанк проводив валютний аукціон 3 серпня, коли продав 50 мільйонів доларів. Загалом у період з 1 по 3 серпня НБУ продав 200 мільйонів доларів.

Більше про:
# курс валют
Пов`язані новини