Тайвань заявив про «рекордну» кількість військових літаків Китаю у своїй зоні ідентифікації ППО
Тайвань заявив, що за два дні до його зони ідентифікації протиповітряної оборони ввійшли 77 китайських військових літаків. Це найбільша кількість перетинів цієї зони з червня.
Про це пише CNN із посиланням на Міністерство національної оборони Тайваню.
У п'ятницю, 1 жовтня, там зафіксували 38 китайських літаків, а наступного дня ㅡ 39. Це найбільша кількість перетинів зони ідентифікації ППО відтоді, як Тайвань почав на офіційному рівні звітувати про таку діяльність ВПС Китаю.
Варто зазначити, що зона ідентифікації ППО є повітряним простором над землею або водою, який може виходити за межі території країни, щоб дати їй більше часу для відповіді на можливий напад ворожих літаків. Тобто китайські літаки не порушили повітряний простір Тайваню, який простягається на 12 миль від його узбережжя, пише CNN.
У суботу, 2 жовтня, перетин зони відбувався протягом двох періодів: 20 літаків удень та 19 уночі. Серед них були 26 винищувачів J-16, 10 винищувачів Су-30, два літаки попередження про підводні човни Y-8 та один літак раннього попередження й управління KJ-500.
У відповідь військово-повітряні сили Тайваню підняли в повітря літаки, оголосили радіопопередження та розгорнули системи протиповітряної оборони, зазначили в міністерстві.
Китайські літаки зафіксували, коли Пекін святкував 72-у річницю заснування Китайської Народної Республіки в 1949 році. КНР контролює материковий Китай і два адміністративні райони — Гонконг і Макао.
А Китайська Республіка, відома як Тайвань, визнає себе незалежною від Китаю. Свою столицю й адміністрацію на Тайвані заснували в 1949 році, коли Комуністична партія взяла під контроль материкову частину, а опозиційні до них сили відступили на Тайвань і заснували там свою владу.
Континентальний Китай і Тайвань дотримуються принципу «одного Китаю», вважаючи себе єдиним справжнім Китаєм, а свого суперника — тимчасово непідконтрольною територією. Щоб встановити дипломатичні відносини з КНР, інші країни мають розірвати дипломатичні відносини з Китайською Республікою — і навпаки.
Нині Тайвань має офіційні дипломатичні відносини з 15 країнами світу, більшість із яких — у Південній Америці.
США скасували дипломатичне визнання Тайваню на користь КНР у 1979 році. Відтоді Сполучені Штати не підтримують дипломатичні відносини з Тайванем, але зобов’язуються забезпечувати захищеність острова від зовнішніх загроз — зокрема постачають острову зброю та військову техніку.
А втім, раніше президент США Джо Байден заявив, що має намір підтримувати Тайвань. Очікується, що новий американський уряд продовжить чинити тиск на Китай щодо широкого кола питань, зокрема стосовно прав людини, торговельних суперечок, ситуації в Гонконзі й Тайвані.
- Поділитися: