Так званий парламент окупованої РФ грузинської території Абхазії прийняв постанову з закликом до «президента» Рауля Хаджимба піти у відставку.

Про це передає «Эхо Кавказа».

У документі йдеться, що через складну суспільно-політичну ситуацію в Абхазії та щоб уникнути подальшої дестабілізації суспільства «парламент» постановив звернутися до «президента» з пропозицією про його відставку.

У засіданні брали участь 27 «депутатів»: постанову підтримали 19 «депутатів», чотири виступили проти й один утримався.

Нагадаємо, 9 січня на окупованій РФ Абхазії сотні опозиційних протестувальників штурмували «адміністрацію президента» у місті Сухумі. Вони вимагали від «президента» Рауля Хаджимба піти у відставку.

Як передає Jam-news, головною вимогою протестувальників є визнання нелегітимними результати так званих виборів президента 8 вересня 2019 року. Тоді Хаджимба переміг у другому турі: за нього проголосували 47,39% виборців, а за іншого кандидата Алхаса Квіцінію — 46,17%. Протестувальники зазначають, що хоча Хаджимба набрав більше голосів ніж його опонент, за «законом», переможець має отримати 50%+1 голосів від усіх виборців, які проголосували.

Як передає «Кавказский узел», протестувальники також вимагають дострокових «президентських виборів».

Нагадаємо:

  • 8 серпня 2008 року російські війська вторглися на територію Грузії через спробу Тбілісі відновити конституційний лад у регіоні Південна Осетія. Крім сепаратистів у воєнних діях проти Грузії брали участь і російські війська, які досі перебувають на окупованих територіях. Під час прямого вторгнення у Грузії танкові бригади Росії увійшли за межі самопроголошеної Південної Осетії. Крім того, Росія бомбардувала грузинські міста, військові бази й об'єкти цивільної інфраструктури та задіяла свої військово-морські сили.
  • 12 серпня 2008 року за посередництва міжнародних організацій і США Грузія й Росія підписали угоду про припинення вогню. Росія зобов'язалася вивести війська з території Грузії до 1 жовтня 2008 року, проте не зробила цього і досі.
  • 26 серпня 2008 року Кремль «визнав незалежність» Абхазії й Південної Осетії.
  • Південна Осетія проголосила незалежність від Грузії в грудні 1991 року за активної військової, політичної та економічної підтримки РФ. Її незалежність визнають лише 6 країн: Росія, Венесуела, Сирія, Нікарагуа, Науру і Тувалу.
  • Абхазія проголосила свою незалежність від Грузії під час війни 1992−1993 років також за активної військової підтримки з боку Росії. 
  • Більшість світової спільноти визнає суверенітет Грузії над Південною Осетією й Абхазією.

Дивіться також спецпроєкт про Абхазію: як живуть, чого прагнуть і чого досягають жителі спірних територій на пострадянському просторі.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile