Звільнення Романа Безсмертного з переговорної групи в Мінську продиктоване його публічною позицією, за якою Україна після загибелі чотирьох військових під Павлополем на Донбасі мала б призупинити участь у Мінському процесі до зустрічі в нормандському форматі.

Про це заявив сам Роман Безсмертний у прямому ефірі 24 каналу.

На рішення звільнити Безсмертного також вплинула його позиція щодо тактики дій на лінії розмежування, розповів український політик та дипломат.

«Останні місяці я відкрито і чесно говорив, як потрібно діяти [...] Я розумію, що може бути далі, тому коректно висловлювався. Починаючи від того, що не можна не проводити військовий парад в умовах війни, його потрібно робити. Не треба телефонувати Путіну, а треба діяти, до того ж різко та послідовно», — заявив Безсмертний.

Він наголосив, що не може зрозуміти позицію, коли Україна не відповідає на обстріли проросійських бойовиків.

«Очевидно, що така позиція не «до двору». Але, тим паче, це право президента — призначити, звільнити... Єдине, що я витратив 2 місяці і за цей час підготував указ, який мав внормувати роботу делегації. Також підготував проект закону, де закладена зовсім інша модель досягнення миру у цій війні», — додав Безсмертний.

Раніше повідомлялось, що президент України Володимир Зеленський звільнив Безсмертного з посади представника України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі.

Нагадаємо, 9 липня Зеленський уповноважив Безсмертного представляти Україну в робочій підгрупі з політичних питань ТКГ в Мінську щодо врегулювання ситуації на Донбасі замість Олександра Моцика.

У 2015 році Роман Безсмертний був призначений представником України в політичній підгрупі ТКГ. У квітні 2016 року вийшов з Мінського процесу.

17 липня Тристороння контактна група з врегулювання ситуації на сході України за участю представників незаконних збройних формувань домовилась про чергове перемир'я на Донбасі. Так зване «хлібне перемир'я» розпочалося від початку доби 21 липня уздовж всієї лінії розмежування. Уперше сторони домовились про повний режим тиші, а представник політичної підгрупи в Мінську Роман Безсмертний зазначив, що вогонь на Донбасі домовились припинити «можливо і назавжди». Однак майже одразу обстріли знов почались.

Поділитись: