«Талібан» звинуватив Таджикистан у втручанні у внутрішні справи та пригрозив відповіддю
В угрупованні «Талібан» заявили, що Таджикистан нібито втручається у внутрішні справи їхньої країни. Запевняють, що це може призвести до відповіді.
Про це сказав виконувач обов'язків заступника голови уряду Афганістану Абдул Гані Барадар, цитує Asian News International.
«Таджикистан втручається в наші справи, на кожну дію є протидія», — заявив посадовець.
Як передає «Радіо Свобода», таліби також оголосили, що відправили «тисячі своїх військових» у провінцію Тахор, яка межує з Таджикистаном. Кажуть, що роблять так «для усунення загроз безпеки та інших потенційних загроз».
Водночас у Душанбе вже побоюються ескалації конфлікту. Як розповів представник прикордонних військ Таджикистану, у його країні уважно слідкують за такими повідомленнями з боку талібів.
«Наскільки нам відомо, тисячі не прибули, але якщо навіть десять людей зберуться разом, ми сприймемо це як загрозу і будемо готові. Наші прикордонники не бояться брехливих повідомлень і будуть діяти відповідно до реальної ситуації», — сказав прикордонник.
Влада Таджикистану і раніше заявляла, що деякі підконтрольні талібам угруповання, які складаються з таджиків і кавказців, нібито готують вторгнення. Проте «Талібан» такі звинувачення відкинув.
Зазначимо, що президент Таджикистану Емомалі Рахмон неодноразово публічно критикував прихід талібів до влади. Наприкінці серпня він заявив, що Афганістан може стати територією для підготовки міжнародних терористів. Крім того, в Таджикистан масово тікали афганські військові, які були змушені відступати під час протистояння з талібами.
Ситуація в Афганістані
Після оголошення про виведення західних військ в Афганістані почалися активні воєнні дії. Вони зрештою призвели до захоплення влади бойовиками угруповання «Талібан» 15 серпня. А президент Афганістану Ашраф Гані виїхав із країни до Об'єднаних Арабських Еміратів, щоб уникнути кровопролиття.
31 серпня США остаточно вивели свої війська з Афганістану. Таліби стверджують, що й після цього терміну вони дозволять евакуюватися всім охочим, проте до них уже повністю перейшов контроль над аеропортом. Тепер багатьом охочим евакуюватися може загрожувати небезпека — насамперед за співпрацю із західними країнами.
До кінця літа західні країни евакуювали понад 120 тисяч своїх громадян та деяких афганців, однак тисячі людей досі не можуть виїхати.
- Поділитися: