У месенджері Telegram запровадили інструменти проти цензури, щоб «білоруси могли й надалі користуватися платформою».

Про це повідомив засновник месенджеру Павло Дуров у своєму Twitter.

«Ми включили наші інструменти проти цензури у Білорусі, щоб Telegram там залишався доступним для більшості користувачів. Однак зв’язок в країні все ще є дуже нестабільним, оскільки інтернет іноді повністю вимикається», — написав він.

Засновник месенджеру поширив у свій профіль допис, у якому йдеться про те, що інші платформи для спілкування (WhatsApp, Facebook та Instagram) у Білорусу наразі не працюють. Проте доступ до Telegram у білоруських громадян все ще залишається.

Що треба знати про вибори в Білорусі?

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. За попередніми результатами виборів, Олександр Лукашенко (він 26 років на посаді) здобув понад 80%, а в опозиційної кандидатки Світлани Тіхановської — близько 10%. Тіхановська не визнає офіційних результатів виборів президента, а також заявляє про готовність до довготривалих протестів у країні.

Незгодні з результатами люди вийшли на акції протесту в різних містах Білорусі. Силовики жорстоко придушували ці акції, застосовуючи водомети, світло-шумові гранати та гумові кулі. Влада повідомила про затримання 3 тисяч людей та поранення приблизно 50 протестувальників.

Зранку 10 серпня Слідчий комітет повідомив про відкриття кримінальних справ через масові протести. Там кажуть, що протестувальники вчиняли насильство до правоохоронців, проте про дії самих правоохоронців не згадують.

Однак ввечері 10 серпня масові акції протесту і сутички з ОМОНом поновились.

Про події після закриття дільниць у Білорусі читайте в нашому онлайні.

Поділитись: