Месенджер Telegram офіційно представив функцію відеодзвінків. Поки вона доступна лише на гаджетах з операційною системою Android, власникам iOS доведеться зачекати.

Про це йдеться у блозі Telegram.

Оновлено: у попередній версії новини йшлося, що відеодзвінки з'явилися лише на Android. Але згодом у Telegram додали, що нова функція з'явилася й на iOS.

«2020 рік показав, що світ потребує надійних інструментів для відеозв’язку, і сьогодні ми запускаємо альфа-версію відеодзвінків в додатку на Android та iOS. Щоби розпочати відеодзвінок, натисніть кнопку зі значком камери у профілі користувача», — йдеться у повідомленні.

Також компанія уточнює, що перемикатися між голосовим дзвінком і відеодзвінком можна під час розмови. Також їх не перерве листування у чаті.

Крім цього, Telegram запевняє, що дзвінки надійно захищені шифруванням, яке використовується для секретних чатів та голосових дзвінків.

Чому спочатку не було на iOS?

У месенджері сказали, що модератори Apple «не впоралися» зі своєчасною перевіркою нової версії Telegram, хоча її направили до App Store не декілька днів раніше, ніж до Google Play.

«Ми змушені вибачитися перед користувачами iOS, їм доведеться разом з нами чекати, поки Apple перевірить оновлення», — йдеться у блозі.

Також в Telegram жартома додали, що, можливо, це привід подумати над зміною мобільної платформи на таку, яка «більше поважає користувачів та розробників, наприклад, на Android».

Нагадаємо, ми ще наприкінці липня розповідали, що на гаджетах з iOS у Telegram з’явилися відеодзвінки, але як прихована експериментальна функція.

Навіщо знадобилися відеодзвінки?

Крім того, що, мабуть, це логічний розвиток месенджера, під час пандемії коронавірусу у світі раптом велика кількість речей перейшли в онлайн, спілкування людей в офлайні було значно обмеженим, тому знадобилися надійні інструменти онлайн-зв’язку.

На цьому тлі гігантську популярність отримав китайський сервіс Zoom, бо в нього на початку епідемії було не так багато альтернатив.

Однак надійним його назвати дуже складно. В інформаційних стрічках регулярно з’являлись новини про злам сервісу, хакери що тільки не робили, аж до того, що вмикали порно під час уроків, судових засідань тощо.

Також Zoom критикували за те, що він дуже погано захищає особисті дані користувачів. У підсумку на ринку почали з’являтися конкуренти сервісу, серед яких був і Telegram, який пообіцяв поєднати надійність та зручність у функції відеодзвінків, запустивши її до кінця 2020 року.

Поділитись: