Технології

Telegram подав скаргу в ЄСПЛ через штраф за відмову надати ключі шифрування

21 березня, 2018 21:08
Технології/Telegram подав скаргу в ЄСПЛ через штраф за відмову надати ключі шифрування
Зберегти
Вигляд
Компанія Telegram подала в Європейський суд з прав людини скаргу на штраф у розмірі 800 тисяч рублів, накладений Міщанським судом Москви за відмову надати ФСБ ключі шифрування.

Компанія Telegram подала в Європейський суд з прав людини скаргу на штраф у розмірі 800 тисяч рублів, накладений Міщанським судом Москви за відмову надати ФСБ ключі шифрування.

Про це газеті «Ведомости» повідомив юрист «Міжнародної Агори» Дамір Гайнутдинов.

На думку позивачів, рішення суду порушує свободу поширення інформації, яку гарантує стаття 10 Конвенції про захист прав людини.

У скарзі також ідеться, що справа стосувалася прав мільйонів користувачів сервісу, проте мировий суддя розглянула справу без залучення до справи прокуратури, ФСБ і сторони захисту.

На думку позивача, російська влада навіть не намагалися встановити баланс між необхідністю забезпечення громадської безпеки та захистом прав громадян на повагу до приватного життя: ФСБ вимагала необмеженого за часом доступу до конфіденційного листування шести можливих користувачів Telegram, не надавши судових актів, які дозволяють доступ, і не встановивши гарантій безпеки переданої інформації.

20 березня Роскомнагляд зобов’язав Telegram надати ФСБ Росії інформацію для декодування повідомлень.

Роскомнагляд дав менеджерам Telegram 15 днів, щоб передати необхідну інформацію ФСБ. Іншакше, роботу мессенджера можуть заблоковати, заявили у відомстві.

Нагадаємо, у минулому році глава Роскомнадзору Олександр Жаров звернувся до адміністрації Telegram і Дурова з проханням зареєструвати Telegram як розповсюджувач інформації в Росії. У разі відмови, Роскомнадзор погрожував заблокувати месенджер Telegram у Росії.

Автор Telegram Дуров розкритикував заяву Роскомнадзору і зазначив це виглядає «як саботаж державних інтересів» Росії.

Згодом суд Москви оштрафував Telegram на 800 тисяч рублів за відмову надати ФСБ ключі для декодування листування користувачів.

Дуров вважає, що вимога ФСБ про доступ до листування в Telegram суперечить Конституції РФ.

Більше про:
# Telegram
# ЄСПЛ
Пов`язані новини