Телескоп Джеймса Вебба виявив вуглекислий газ на супутнику Юпітера. Чому це відкриття важливе?

Астрономи за допомогою космічного телескопа «Джеймс Вебб» знайшли джерело вуглецю на крижаній поверхні супутника Юпітера — Європи. У NASA заявили, що це відкриття сприятиме дослідженню потенційної придатності для життя на супутнику.

Про це повідомило NASA.

Аналіз свідчить, що цей вуглець, імовірно, виник у підповерхневому океані, а не з’явився внаслідок зовнішнього впливу. Окрім того, він виник у геологічно недавньому часовому масштабі.

Телескоп зафіксував, що вуглекислий газ найбільш поширений у регіоні під назвою Tara Regio — геологічно молодому районі рельєфу. Там був зруйнований поверхневий лід, тож, імовірно, у тій місцевості відбувся обмін матеріалом між підповерхневим океаном і крижаною поверхнею.

«На Землі життя любить хімічне різноманіття — що більше різноманітності, то краще. Наше життя засноване на вуглеці. Розуміння хімічного складу океану Європи допоможе нам визначити, чи є він ворожим до життя, яке ми знаємо, чи це може бути хорошим місцем для життя», — сказав представник Центру космічних польотів імені Годдарда NASA Джеронімо Вільянуева.

У жовтні 2024 року NASA планує запустити свій космічний корабель Europa Clipper, який здійснить десятки близьких обльотів Європи, щоб дослідити, чи можуть там бути умови, придатні для життя людства