У Міністерстві закордонних справ Німеччини вважають, що тепер черга Росії виконувати зобов’язання щодо врегулювання ситуації на Донбасі, які вона взяла на себе.

Про це заявив глава МЗС Німеччини Гайко Маас на прес-конференції з главою МЗС України Вадимом Пристайком у Києві, передає «Інтерфакс-Україна».

«На нашу думку, зараз черга Росії реалізувати те, що було досягнуто на переговорах. Треба вимірювати результатами та діями», — сказав він.

Маас наголосив, що жителям Донбасу необхідний режим тиші, бо «вони заслуговують на це» й зараз треба відновлювати інфраструктуру регіону.

Нагадаємо, нещодавно завершилося розведення військ у Золотому та поблизу Петрівського на Донбасі. Раніше сили розвели біля Станиці Луганської. Це три пілотні ділянки, де Москва вимагала розвести сили для проведення саміту лідерів «нормандської четвірки».

Згодом в Офісі президента України заявили, що лідери «нормандської четвірки» — президент України Володимир Зеленський, президент РФ Володимир Путін, президент Франції Еммануель Макрон та канцлерка Німеччини Ангела Меркель — зустрінуться 9 грудня у Парижі.

Президент Зеленський заявив, що під час зустрічі хоче підняти питання припинення війни на Донбасі, повернення окупованих територій та обмін полонених у форматі «всіх на всіх».

Поділитись: