Прем'єр-міністерка Великої Британії Тереза ​​Мей заявила, що голосування стосовно її власного плану Brexit пройде у британському парламенті, починаючи з 14 січня наступного року. Про це повідомляє Reuters.

«Багато присутніх стурбовані тим, що нам потрібно ухвалювати рішення найближчим часом», — сказала Мей законодавцям в палаті громад.

«Ми маємо намір повернутися до обговорення «Великого голосування» на тижні, який починається 7 січня, і провести голосування на наступному тижні», — повідомила Мей.

Раніше речник прем’єрки Терези Мей повідомляв, що Британський парламент має повторно поставити на голосування угоду з ЄС щодо Brexit до 21 січня.

Нагадаємо, голосування щодо умов Brexit у британському парламеті повине було відбутися 11 грудня, однак Мей сказала, що голосування парламенту відкладається. Вона вирішила відкласти остаточне голосування, адже серед депутатів не було достатньої підтримки положень угоди про вихід з ЄС. Головним каменем спотикання стало питання про те, як виглядатиме єдиний сухопутний кордон Великої Британії з ЄС, між Північною Ірландією та республікою Ірландія. У своєму виступі у парламенті Тереза Мей заявила, що вестиме перемовини з ЄС щодо змін до угоди. У Брюсселі наполягають: нинішній варіант угоди ― єдиний можливий. 

Опозиція закликала прем’єрку Британії піти у відставку.

Напередодні Європейський суд вирішив, що Британія зможе розірвати угоду з ЄСпро Brexit в односторонньому порядку. і вона не потребуватиме згоди 27-х країн.

25 листопада країни ЄС ухвалили угоду з Британією про Brexit. Напередодні саміту прем’єрка Британії написала лист до народу, в якому закликала підтримати Brexit.

29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. На переговорах Британії та ЄС вирішили продовжити перехідний період Brexit до 2020 року.

Остаточно вийти з ЄС Британія має 29 березня 2019 року.

Поділитись: